Satır problemi..!

Excel Vers. ve Dili
Exel
slm öncelikle herkese....Bu faydalı forum içinde yöneticilere bol bol tebrik...

Şimdi sorun şu exelde bir sutunda her 11 satır da bir yazı var.bu yazıların arasındaki boş sutunları istemiyorum..yani sutundaki silip bu yazıların arasındaki boşlukları nasıl kapatırıız....

şimdiden teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Exel
tabi şunuda eklemek gerek nasıl satır silinir biliyorum ama aşağıya doğru o kadar boş 11 satır varki hepsini tek tek silmek ölüm...

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
yanıt

A sütunu için.
Kod:
Sub bossil()
For sut = [a65536].End(3).Row To 1 Step -1
If Range("a" & sut) = "" Then
Rows(sut).Delete shift:=xlUp
End If
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Exel
dostum cevap için çok saol fakat exeli çok ii bilen biri olmayaraktan...(olmayaraktan nasıl bi cümleyse :) ) bu fonksiyonu nere giricez ve bi de F sütünü için bunu ayarlayabilirmiyiz...tekrar teşekkürler...

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
yanıt

Sub bossil()
For sut = [f65536].End(3).Row To 1 Step -1
If Range("f" & sut) = "" Then
End If
Next
End Sub

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
yanıt

ALT F11 Tuşlarına basıp standart bir modül oluşturup içine yazmalısınız.Araçlardan makro güvenlik seviyesini orta yapıp dosyanın açılışında makroları etkinleştir dedikten sonra kodu çalıştırabilirsiniz.
Kod:
Sub bossil()
For sut = [f65536].End(3).Row To 1 Step -1
If Range("f" & sut) = "" Then
End If
Next
End Sub

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Kod:
Sub Makro1()
[f:f].SpecialCells(xlCellTypeBlanks).Delete Shift:=xlUp
End Sub
Gibi deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Exel
Cevaplar için herkese teşekkürler V.Basic For Application, Seyit Tiken ok yaptım olduda yani boş satırlar silindi..ama benim tam olarak istediğim f sutununda 11 tane boş hücreden sonra başka bir yazı var yani 11 tane boş (bu arada boş diyorum bazıları boş değil bazıları boş bazen boş değil boş olmayanlarda var yani) benim tam olarak istedim f stununda ilkk 11 satırı silecek dolu yada boş önemli değil 12. satırı bırakıcak sonraki 11 satırı silip 24. satırı bırakıcak ve sonraki 11 satırı diye devam etmesini istiyorum ve bunu formülle yapamazmıyız macro şartmı..umarım bu sorularım sıkmıyodur..gerçekten çok çok teşekkür ederim hızlı cevaplarınız için...