Sabit veri olmaksızın 3' er aylık takip cetveli oluşturma

m.ensar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 10 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-10-2025
Hayırlı günler;
eklediğim tablo da 1 yıllık ve 2 yıllık takip dosyaları var ve bunların onay tarihinden itibaren 3' er aylık zaman dilimlerinde yılda 4 kez takip edilmesi gerekiyor, zaman aşımı olmaması içinse tablo da ki formül süresi bittiğinde uyarıyor. ( Formülün hazırlanmasında bu sitenin emeği çok çok teşekkür hocalarıma) istediğim düzenlemeyi tablo da izah ettim burada olay çok karmaşık olarak algılanır ya da anlatamam sanırım :( umarım bir çözüm bulunur
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Tam olarak neye nasıl bir çözüm arıyorsunuz?

m.ensar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 10 türkçe
25-10-2025
Hocam 2 yıl bazında düşünürsek bir formül bir tarih olmak üzere 16 sütun oluyor benim tasarladığım şekilde formül tek dize halinde olabilir mi örneğin 01.01.2020 tarihinde onaylanılan dosyaya desin ki 3 ay içinde takip yapılmazsa b sütununa 6 ay içinde takip yapılmazsa c sütununa 9 ay içinde takip yapılmazsa d sütununa gibi 8 ayrı sütuna günü geçtiğinde süre sonu yazabilir mi ay bazında veya gün bazında da 90 180 gün gibi olabilir

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Anlamadım maalesef.

m.ensar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 10 türkçe
25-10-2025
Hocam eksik oldu açıklama oluşturulan 8 sutuna onay tarihinden itibaren örneğin 1 nisan onay tarihi ondan sonraki ilk üç ay için 1. takip 6 ay için 2. takip 8. sütundan sonra 1. sütuna devam edecek şekilde 4. 5. takip şeklinde atama yapılabilir mi, böylelikle hangi ay onay aldığı önemli olmaz 3 aylık standart periyotta olmamış olur sanıyorum onay tarihinden itibaren 3' er aylık periyotları formül takip ederek her sütuna günü geçtiğinde süre sonu yazmalı başka türlü de açıklayamıyorum yusuf hocam bu şekil bir çözüm bulunabilir mi? ilgin için çok teşekkür ediyorum

m.ensar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 10 türkçe
25-10-2025
Hocam şöyle birşey olabilir mi? 1. takip tarihini 10.04.2019 olarak L4 sütununa girdik diyelim sonraki takip süresi temmuz da bitiyor formül normal yerine temmuz yani bir sonraki takip son ayını atasın. gerekirse gün ay yıl şeklinde değilde sadece ay olarakta veri girilebilir. ufak bir örnek yüklüyorum

Ekli dosyalar

m.ensar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 10 türkçe
25-10-2025
üstadlarım sanırım sizi fazla yordum bugün ama bu konu önemli çok makale okudum onlarca örnek formül indirdim ama hiç birini uyarlayamadım. yüklemiş olduğum tablo son olarak şu şekilde olacak. 1.takip U sütunundaki formül ilk verisini L sütunundan alıyor sonra ki 2. 3. gibi takipler ise kendinden bir önceki takip tarihinden alıyor. yani 2. takip W sütunundaki formül T sütununa bağlı ve bu şekilde 8. takipe kadar gidiyor. istenilense T sütununa MAYIS yazdığımda bir sonraki takip ayı olan AĞUSTOSU V sütununa ataması. örnek çalışma ekliyorum umarım çözülür. çok ayrıntılı şekilde anlattığımı düşündüğüm açıklamalı listeyi ekliyorum

Ekli dosyalar