PowerPointte iki tarih arasındaki gün ve saati bulmak

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
PowerPoint'te bir metin kutusuna yazılmış geçmiş bir tarih ve saat(gg.aa.yyyy ss:dd:nn formatında) ile güncel tarih ve saat arasındaki farkı başka bir metin kutusuna sürekli güncellenecek şekilde yazdırabilir miyiz?
Bunun mümkün olmaması halinde aynı işlemi excel ortamında yapıp, PowerPointe dinamik olarak aktarabilir miyiz?
Teşekkürler.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Excelde soruna çözüm olabilecek aşağıdaki kodları yazdım. A1 hücresine geçmiş tarihi yazıyorum, istediğim sonucu A2 hücresinde veriyor.
Kod:
Sub YAZ()
Range("A2").Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = _
        "=DATEDIF(R[-1]C,NOW(),""d"") & ""  Gün   "" & TEXT(NOW()-R[-1]C,""ss"")&"" Saat""&"" ""&TEXT(NOW()-R[-1]C,""dd"")&"" Dakika""&"" ""&TEXT(NOW()-R[-1]C,""nn"")&"" Saniye"""
    DoEvents
    Application.OnTime Now + TimeValue("00:00:01"), "YAZ"
End Sub
Bu hücreyi PowePointe Bağlantı yapıştır komutu ile yapıştırıyorum. PowerPoint çalışma ekranında veriler otomatik güncellenirken, sunuyu başlattığımda güncelleme duruyor.
Sunu esnasında da güncelleme yapmanın bir yolu var mıdır?
Teşekkürler.

Son düzenleme:

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Tam ümidi kesmiştim. Şurada bir çözüm buldum. Tam olarak işime yaramıyordu ama bazı değişiklikler yapınca tam istediğim gibi oldu. (Daedalus Efsanesi bir kez daha haklı çıktı.)

-Yukarıda belirttiğim Excel hücresini her sayfada tekrarlanması için Asıl Slayt'a bağlantı yapıştırdım.
-İlk sayfaya Geliştirici sekmesinden bir Metin Kutusu(ActiveX Denetimi) ekledim.
-Aşağıdaki kodu bu metin kutusunun kod bölümüne yazdım.
-Metin kutusunu sayfadaki bir resmin arkasına gizledim. Visible=False de yapılabilirdi.
Sonuç Tam istediğim gibi oldu.

Kod:
Sub OnSlideShowPageChange(ByVal objWindow As SlideShowWindow)
   If objWindow.View.CurrentShowPosition = _
                 objWindow.Presentation.SlideShowSettings.StartingSlide Then
      ActivePresentation.UpdateLinks
   End If
End Sub

Son düzenleme: