nöbet listesi

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
Merhaba arkadaşlar;
70 kişilik bir işyerinde yıl boyunca nöbet tutulmaktadır 24 saat esasına göre. Nöbet listesini manuel olarak yazmaktayız. Bir çizelge yazdık kim ne kadar nöbet tuttuysa o kişinin ilgili hanesine x olarak işaretliyoruz. Kimin ne kadar nöbet tuttuğunu takip etmek için. Bunu excelde oluşturmak istiyorum. Daha önce bir arkadaş doktorlar için bir nöbet listesi yapmıştı forumda ama ben bunu kendime göre uyarlayamadım. Hafta içi, hafta sonu, bayram ve diğer tatil nöbetlerini takip edebileceğim bir şekilde olması ve herkese eşit nöbet yazılması için nasıl bir çalışma yapılabilir.

Hafta içi nöbetleri listenin ilk sırasından yazılmaya başlanacak. Kimin nöbeti az ise ondan başlayacak. Sırayla devam edecek. Hafta sonu ve bayram-tatil günleri nöbetleri de listenin sonundan başlayıp yukarı doğru kontrol edilerek kim daha az tutuysa ona yazılacak.
Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Arkadaşlar bu dosyamla ilgilenebilecek kimse yokmu. veya ben tam anlatamadımmı konuyu. İlgilenecek birilerini bekliyorum özellikle sayın danersin'den bekliyorum. Bu konu onun uzmanlık alanına giriyor..Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Tekrar Merhaba arkadaşlar.. Ben sorumu tekrar gündeme getirmek istedim. Çünkü hiç kimse olumlu yada olumsuz cevap vermedi. Umarım bu defa bir cevap veren olur. İyi günler dileklerimle..

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
merhaba,

umarım işini görür...

hafta sonlarını ve hafta için göreceğin formul (HAFTANINGÜNÜ) ile ayırdım... birkaç bayram gününü elle yazdım... geri kalanları güncellerseniz işinizi görür diye düşünüyorum...

veriler ayrı bir sayfada rapor ayrı bir sayfada... daha fazla bilgi için pivot table türkçesi özet tablo raporunu incelemeni tavsiye ederim...

kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Sayın green71tr;
Dosyamla ilgilendiğiniz için tşkler ama siz sadece özetini çıkarmışsınız. Ben bu nöbetleri excelin yazmasını istiyordum. Bu yönüyle de incelerseniz memnun olurum. İyi akşamlar. Hayırlı kandiller...