ÇÖZÜLDÜ

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Değerli Dostlar,

Laptopumda günde 1-2 kez mavi ekran hatası alıyorum.

Stop Code - DPC_WATCHDOOG_VIOLATION

Soruna ilişkin değerli düşünce ve görüşlerinizi rica edebilir miyim?

muhasebeciyiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
64 Bit
21-12-2027
DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası genellikle Windows işletim sistemindeki bir sürücü veya donanım sorunundan kaynaklanır.
  1. Sürücü Sorunları: Bu hata genellikle sürücü uyumsuzlukları veya güncel olmayan sürücülerden kaynaklanır. Bilgisayarınızın donanım sürücülerini güncelleyerek başlayabilirsiniz. Özellikle grafik kartı, ağ kartı ve depolama sürücüleri gibi sık kullanılan sürücüler üzerinde odaklanın.
  2. Yazılım Uyumsuzlukları: Yeni yüklenen bir programın veya güncellemenin neden olduğu uyumsuzluklar da bu hataya neden olabilir. Son yüklediğiniz programları veya güncellemeleri gözden geçirin ve bunları kaldırmayı deneyin.
  3. Donanım Sorunları: Bu tür hatalar bazen donanım sorunlarından kaynaklanabilir. Bellek (RAM) hataları, sabit disk arızaları veya anakart sorunları gibi donanım bileşenlerini kontrol etmek önemlidir. Bellek hatalarını tespit etmek için Windows'un dahili Bellek Tanılama Aracını kullanabilirsiniz.
  4. Bazen bios güncellemesi işe yarar
  5. Virüs Taraması: Bilgisayarınızı güvenlik yazılımıyla tarayarak kötü amaçlı yazılımları tespit etmeyi deneyin. Bazı kötü amaçlı yazılımlar, sistem kaynaklarını yanlış kullanarak bu tür hatalara neden olabilir.
  6. Bu adımları izleyerek sorunun kaynağını tespit etmeye ve çözmeye çalışabilirsiniz.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
29-05-2025
Değerli Dostlar,

Sayın muhasebeciyiz üyemizin önerileri için kendisine çok teşekkür eder ve hayırlı işler dilerim. Her şey gönlünce olsun.

Pazartesi günü laptopumu sıfırlayıp, yeni satın aldığım bir yazılım kurduktan sonra; bugüne değin karşılaşmadığım sayıda (100'e yakın); güncelleme yüklendi.

4 gündür hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Bilgilerinize.