Makro Sayfa Kopyalama

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019 / TR
arkadaslar herkese ıyı aksamlar

ekteki dosyamda fatura sekmesinde kendime özel bir tasarım olusturdum verıler sekmesınden gelen verılere baglı olarak ayarlamıs oldugum sayfadakı detayların aynısının ıhtıyac satırı kadar kopyalanarak sıralamanın bozulmadan yazdırmak ıstıyorum yazmıs oldugum kodlar saglamıyor acıkcası tıkandım hangı kod ıle devam edebılırım yardımlarınızı beklıyorum

cok tesekkurler

https://s6.dosya.tc/server19/lip6kz/test2.xlsm.html

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-10-2028
Merhaba,

Dosyanızı çok detaylı inceleyemedim ve açıklamanız da çok fazla bir şey vermiyor fakat anladığım kadarıyla eksik satır aktarıldığını düşünüyorsunuz. Sorun Son_satır değişkenini formülün her iki yanında da kullanmanızdan kaynaklı. Aşağıdaki eşitlikte A21:A234 alanına A2:A234 verisini yazmaya çalışıyorsunuz. Göreceğiniz üzere aralıklar birbirine denk değil. Sorunun çözümü için ise eşitliğin solunda kalan kısımda Son_Satır değişkenine (21-2) 19 ekleyebilirsiniz.

Mevcut:
Sayfa3.Range("A21:A" & Son_Satır).Value = Sayfa1.Range("A2:A" & Son_Satır).Value

Düzeltme
Sayfa3.Range("A21:A" & Son_Satır + 19).Value = Sayfa1.Range("A2:A" & Son_Satır).Value

Excel Vers. ve Dili
hocam merhaba eksık satır aktarma gıbı bı sorun yok soyle ozetleyelım sıze bır sayfa tasarım yaptım bu sayfaya verıler baska bır sayfadan gelıyor ıstemıs oldugum bu sayfayı bır antetlı kagıt gıbı dusunun tasarımının bozulmadan gelen verı satırı kadar cogaltılması cunku gelen verı kadar bır fatura duzenlenecektır

Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
arkadaslar herkese ıyı aksamlar

ekteki dosyamda fatura sekmesinde kendime özel bir tasarım olusturdum verıler sekmesınden gelen verılere baglı olarak ayarlamıs oldugum sayfadakı detayların aynısının ıhtıyac satırı kadar kopyalanarak sıralamanın bozulmadan yazdırmak ıstıyorum yazmıs oldugum kodlar saglamıyor acıkcası tıkandım hangı kod ıle devam edebılırım yardımlarınızı beklıyorum

cok tesekkurler

https://s6.dosya.tc/server19/lip6kz/test2.xlsm.html
Merhaba,
Antet bilgisinin yazdırılan her sayfada görünmesini mi istiyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
merhaba evet hocam verılerın geldıgı sayfadakı satır kadar sayfa ıhtıyacı gorup kopyalaması hepsı bu ıstedıgımın

Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
Bunu makrosuz da ayarlayabilirsiniz.
"Fatura sayfası" aktif iken antet kısmını bir kez tanıtmanız yeterli olacaktır. Yazdırılan her sayfada antet bilgisi yer alacaktır.
* Sayfa Düzeni
* Sayfa Yapısı
* Çalışma Sayfası
* Üstte yinelenecek satırlar
* $1:$19
* Tamam

Excel Vers. ve Dili
tesekkurler hocam deneyecegim bu soyledıgınızı