Listboxta listelenmiş veriyi baskı önizleme/yazdırma kodu

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Pro VBA
Listboxta listelediğim veriyi baskıönzileme/yazdırmak istiyorum. vba kodunu aradım ama bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Ekteki dosyayı inceleyiniz. Bunun için tek bir VBA kodu olmaz. Farklı bakış açılarına göre değişik tipte kodlara rastlayabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Pro VBA
çok teşekkür ederim, çok makbule geçti

Excel Vers. ve Dili
All Versions
Ekteki dosyayı inceleyiniz. Bunun için tek bir VBA kodu olmaz. Farklı bakış açılarına göre değişik tipte kodlara rastlayabilirsiniz.
Ferhat hocam nasıl vba kodu olmaz :dusun:

ben örnek vereyim ama çok da detaylı kod yazmayacam index olarak listbox un count unu alırsınız cell sayısınıda aynı şekilde alabilirsiniz. bunları iç içe iki for döngüsü ile döndürerek boş bi excel sayfası ekletir bu değerleri de içersine yerleştirmesi için komutlarınızı yazarsınız.

Bu durumda sizin yazıcı çıktısı almadan baskı ön izleme yapabileceğiniz bi excel sayfanız çalışma kitabınıza eklenmiş olur otomatik olarak baskı ön izlemeyi de VBA ile keysend metodu ile yada api ile yaparsınız tamamdır ;)

Zor olur ama yapılmaz deil

Excel Vers. ve Dili
Hey Allahım ... Bu yazınızı okuyan da, diyecek ki Ferhat kafadan mı sallıyor bu kodları ...

Yok yok ... Ben bugünden sonra, ne siyasetçilere, ne de sanatçılara kızmıycam artık... Valla hepsi haklı ... Onca kelimenin içinden işine gelen birini seçip, bütüne mal etmek, milletçe şiarımız olmuş...

Demişim ki : "Bunun için tek bir VBA kodu olmaz."
Farklı bakış açılarına göre değişik tipte kodlara rastlayabilirsiniz

Demişsiniz ki : "...nasıl vba kodu olmaz"

Üstelik kodları incelerseniz, sizin uzun uzun detaylı yazamayacağınız kodların, kitabın içinde olduğunu görürsünüz.

Zor olacağını söylediğiniz ve Algoritmasını şekillendirdiğiniz prosedür zaten bu çalışmada kullanılmıştır. İyi inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
All Versions
Hey Allahım ... Bu yazınızı okuyan da, diyecek ki Ferhat kafadan mı sallıyor bu kodları ...

Yok yok ... Ben bugünden sonra, ne siyasetçilere, ne de sanatçılara kızmıycam artık... Valla hepsi haklı ... Onca kelimenin içinden işine gelen birini seçip, bütüne mal etmek, milletçe şiarımız olmuş...

Demişim ki : "Bunun için tek bir VBA kodu olmaz."
Farklı bakış açılarına göre değişik tipte kodlara rastlayabilirsiniz

Demişsiniz ki : "...nasıl vba kodu olmaz"

Üstelik kodları incelerseniz, sizin uzun uzun detaylı yazamayacağınız kodların, kitabın içinde olduğunu görürsünüz.

Zor olacağını söylediğiniz ve Algoritmasını şekillendirdiğiniz prosedür zaten bu çalışmada kullanılmıştır. İyi inceleyiniz.
Pardon öncelikle yanlış okumamdan kaynaklanmış sorun özür dilerim. kodları inceledim tam olarak algosunu çıkardığım şekilde yazmışsınız.

musculus

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2024
Kodlar harika ama benim sorunum exceldeki tüm verileri yazdırmak değil
excelde 1200 satırlık verim var ve ben listbox'a uygun olan verileri aldığımda 30-40 veri geliyor.excel sayfasını komple değilde sadece listboxda listelenenleri nasıl ön izleme yapabilirm ve yazdırabilirim acaba

With sh
.Range("A1").Resize(ListBox1.ListCount, ListBox1.ColumnCount) = ListBox1.List
.PageSetup.PrintArea = "A1: D30".PrintOut
Application.DisplayAlerts = False
.Delete
Application.DisplayAlerts = True

Excel Vers. ve Dili
Kodlar harika ama benim sorunum exceldeki tüm verileri yazdırmak değil
excelde 1200 satırlık verim var ve ben listbox'a uygun olan verileri aldığımda 30-40 veri geliyor.excel sayfasını komple değilde sadece listboxda listelenenleri nasıl ön izleme yapabilirm ve yazdırabilirim acaba

With sh
.PageSetup.PrintArea = "A1: D30".PrintOut
.Delete
Şöyle yapın ...

Sh adlı değişkenin,kitaba eklenen yeni bir çalışma sayfası olduğu kabulüyle;

Kod:
With sh
[COLOR=red]    .PageSetup.PrintArea = .UsedRange.Address[/COLOR]
[COLOR=red]    .PrintOut[/COLOR]
    .Delete
End With