Kasa'da Toplami GÖremİyorum

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
KASA dosyasında bazı hücrelerde #YOK mesajı olduğunda toplamı alamıyorum bu sorunu nasıl çözeri. ( #YOK mesajı yazmasının nedeni Sigorta dosyasında henüz veri girilmemiş olması. Eğer sigorta dosyasında ilgili tarihte veri girersem sorun ortadan kayboluyor ama sigorta yapmadığım günlerde olacak. o günlerde kasada toplam vermiyor Toplama dahil olan #YOK hücresi olduğundan.)
Bir diğer sorun da sayfalarda ANASAYFA linkine tıkladığımda MENU ye dönebiliyorum ama menüye döndüğümde ANASAYFA linkine tıkladığım sayfa kapanması lazım onu nasıl yapacam.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Örnek:

=TOPLA(EĞER(EHATALIYSA(A1:A10);0;A1:A10))

şeklinde formülü yazın. Ve bu formülü CTRL+SHIFT tuşlarını basılı tutarken ENTER ile girin.

Formül:

{=TOPLA(EĞER(EHATALIYSA(A1:A10);0;A1:A10))}

şeklini alacaktır.

.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
C4 hücre formülünü ve benzer sütunlardakini de benzer aşağıdaki gibi değiştirin,
EĞER(EHATALIYSA(DÜŞEYARA(A4;[RENTACAR.xls]Sayfa1!$D$3:$E$105;2;YANLIŞ));0;DÜŞEYARA(A4;[RENTACAR.xls]Sayfa1!$D$3:$E$105;2;YANLIŞ))

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
Çok teşekkürler arkadaşlar formüller çalıştı.
Yalnız diğer sorunu hala çözemedim. Anasayfaya dön dediğimizde Anasayfaya tıkladığımız sayfa kapanıp Anasayfa açılması lazım. Onu nasıl yapacaz....

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
başka sayfalara geçiş için kullanmış olduğunuz köprüyü sağ tıklayın, köprüyü düzenle seçeneğinden düzeltme yapın.

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
merhaba
başka sayfalara geçiş için kullanmış olduğunuz köprüyü sağ tıklayın, köprüyü düzenle seçeneğinden düzeltme yapın.
Köprüyü Düzenle dedim ama Geçerli Sayfayı Kapat vs. gibi bi seçenek göremedim... :(