Internet Uzerinden Oyun Programciligi - Php

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
Herkese ıyı gunler uzun zamandan berı yoktum burdakı gelısmelerı tam olarak takıp edemedım bu arada php programcılıyla çalışırken yenı bır konuya el attım...

Online oyun programcılıgı.Lütfen nerden estı dıye sormayın ok?

Php ıle calısmaya basladıktan sonra kendıme neler yapabılırım dıye sorular sormaya baslamısken MMORPG ( Massive Mutliplayer Online Role Playing Game )adında yenı bır programcılıkla ılgılı duyumlar aldım ve degerlendırmek ıstedım.

Sonuç = 2 MMOPRG online oyun sıtesı :)

adresler :

www.galaxyforces.net.tc

Orjını ınternettekı eskı ve tamamlanmamıs bır mmorpg projesıydı.Onu aldım eksıklerını kendıme gore kapatım yenı bır sekıl verdım ses vıdeo ve flash ekledım sonucta 260 kb lık ufak bır php scrıptını tabırı caıze neredeyse 20 MB lık bır canavara donusturdum :)

www.battlestar.net.tc

Orjını yıne nettekı tamamlanmamıs bır mmorpg projesıydı yıne aynı sekılde scrıptı aldım calısmayan kısımları calıstırdım gelıstırdım sekıl semal verdım vs vs.. ıle oda su anda calısan tek dıslı bır canavar oldu :p

ınternet uzerınden oyun programcılıg ıle ılgılı olarak yenı bolum acılmasını yada burdan php ıle web programcılıgına devam edılmesını onerıyorum.
Excel web tr olarak Nedersınız Nasıl olur??

Php ıle MMORPG uzerınde calısmak ısteyenler arkadaslarımız burda konu paylasımınıda bulunursa projelerının gelısımıne memnunıyetle yardım ederım.
Herkse ıyı gunler