İki ayrı raporlama hk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-türkçe
Arkadaşlar ekte ki dosyanın içinde yapmak istediğim yazılı bu şekil bir çalışma olurmu bilmiyorum ama yapılırsa gerçekten çok mükemmel bir çalışma olacağına inanıyorum. Şimdiden ilgileriniz için hepinize ve uzman arkadaşlarımıza ayrı ayrı çok tşk ederim.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Ekteki uygulamayı inceleyin.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-türkçe
Birkaç eksik vargibi ve anlamadıgım bir kaç yer var

etketi dosyada açıklama ekleyerek bazı yerleri sormak ısterim.Ayrıca cok tsk ederim uğraşlarınız için

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Sorularınızı tablo içerisinde belirttim.
satıcı firma ünvanı ve ürünü alan personel için açılır liste isterseniz bunun için veri sayfasındaki ilgili verilerin öncelikle bire indirgenerek belirlenmesi gerekir.
Ama yinede yapılamaz değil.
İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-türkçe
bu sonuç çok güzel

bu sonuç çok güzel ama küçük bir detay var rapor sayfasında stok kodunu sectiğinizde ürünü otomatik yazması lazım uğraşlarınız için çok tşk ederim emeğinize sağlık gerçekten çok tşk ederim böylece yeni formüller ve mantık ögrendim.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
syn hergil42;
en son oluşturduğum tabloda;
başlangıç tarihi,
bitiş tarihi,
stok kodu,
tanımı,
satıcı firma ünvanı,
ürünü alan personel
Başlıklarında süzme kriteri oluşturdum. Bu başlıklardan herhangi birisine veri girmezseniz bu başlıkla ilgili var olan tüm veriyi seçecektir. Yani bunlar seçenek alanları stok kodunu 1 seçtiyseniz ve diğer kriterler boş ise 1 stok kodlu tüm verileriniz gelecektir. Aynı seviyede satıcı firma ismi başlığı altına da firma isimleri sıralanacaktır. Eğer birden fazla firmadan 1 stok kodlu ürünü aldıysanız farklı firmalar sıralanacaktır.
İşte tablonun esnekliği burda firma seçim alanına firma ismi yazarak istediğiniz firmanın tabloda sıralanmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi 6 kritere göre uygulayabilir yada tümünü seçebilirsiniz.
İyi çalışmalar.
Not: Açılır liste isteğinizi uygulayarak 4 nolu mesaj ekini güncelledim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-türkçe
Emeğinize Sağlık

Göstermiş oldugunuz emeğe ve uğraşlarınıza çok tşk ederim. Böylece yani formüller ve yeni mantıklar öğrendim.Tekrar çok tşk ederim.