HER KEZE GÖZÜ AYDIN PARDUS ARTIK ÇIKTI

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 , 2013 ve 2016 TR.
:yardim: Ben birtürlü indiremedim, daha doğrusu indirdiklerimden kurulamıyor o adresten bana tam linki göndermen mümkün mü acaba. Kestane kebap Acele Cevap bekliyorum :hey: :yardim:

İdirdikten sorna cd'almanız gekiyor imaj olarak geliyor o şekilde kurulmaz kurmasıda çok kolay ben kullanıyorum selamlar

sscey

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-12-2024
"// Kurulan CD'ye yaklaşıyoruz:...
...Bu sürüm ile beraber sizlere sistem araçlarımız PİSİ ile ÇOMAR'ın daha kararlı ...
RootFS'i sıfırdan kurmanın tercih edilen yolu A. Murat Eren'in hazırladığı kurulum betiği jiji, bunun bir..."
Kaynak: http://www.uludag.org.tr/haberler/rootfs0.2.html

YUKARIDA YAZILANLARDAN BEN Bİ ÃžEY ANLAMADIM! JİJİ, PİSİ GİBİ TERİMLER VAR, BUNLAR NE ANLAMA GELİYOR? Ayrıca "RootFS 0.1" de neyin nesi? En yakın gelen terim ise komik ama "ÇOMAR" oldu bana...
Sanırım burda Türkçe olan "kurulum betiği jiji" ama bunun anlamı ne ki? Bu mudur Türk olan yani? Jiji nin ve Pisi nin neresi Türkçe'dir? Ya "Pardus" un Türkçe anlamı nedir? Bu kelime Türkçe midir? Anlayan varsa lütfen yazabilir mi?
Murat ve Kartal marka "sözde" Türk otomobillerde aynı diyarlarda yıllarca Türk halkına "Türk Malı" diye üretilerek yuturuldu! Ben onu hatırladım bir an...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
size katılıyorum sscey, Türkçe diye lanse edilen PARDUS kelimesi Yunanca,Latince, Toros dağlarında yaşayan ve soyu tükenen kaplanın Yunanca adı, hadi Pisi ile Çomar Türkçe ama bu programın da adı Türkçe olmalıydı bence.

necip54