günlük kayıt uygulaması hk.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Merhaba,

Her gün "raporlar" adında klasörün içinde bulunan bir excel sayfasını içeriğini değiştirmeden farklı kaydederek yeni bir kayıt işlemi yapıyorum. fakat bazen unutarak kaydetme düğmesine bastığım için bu işlemi bir formül yardımı ile yapmam konusunda yardımlarınızı talep ediyorum.

Daha açık anlatmam gerekir ise;
Masa üstüne "raporlar" adında bir klasör açtım.
Bu klasörün içinde bulunan "belge" isimli excel dosyasının 1. sayfasına her gün değişik bilgiler giriyorum.
İşlem bittikten sonra (bir düğme yaratarak) excel dosyasını aynı klasörün içine farklı kaydetmek istiyorum. Adınında A1 sütunundaki tarih olmasını istiyorum.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Saygılarımla,

Erkan ÇAĞLAR

Excel Vers. ve Dili
excel 2013, Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19/01/2019
Merhaba,

Her gün "raporlar" adında klasörün içinde bulunan bir excel sayfasını içeriğini değiştirmeden farklı kaydederek yeni bir kayıt işlemi yapıyorum. fakat bazen unutarak kaydetme düğmesine bastığım için bu işlemi bir formül yardımı ile yapmam konusunda yardımlarınızı talep ediyorum.

Erkan ÇAĞLAR

Ekdeki dosyayı inceleyip kısa açıklamayı okur musunuz?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
günlük kayıt uygulaması

sn.nuclearist

göndermiş olduğunuz belge isimli dosya için çok teşekkür ederim. istemiş olduğum işlemi tam olarak yapabildim. fakat excel sayfasını farklı kaydetmek ile ilgili formül, sayfadaki tüm makrolarla birlikte yeni bir dosya oluşturmakta. bir dosya yaklaşık 3 mb olduğu için her defasında hafıza gereksiz yere dolmakta.
komut düğmesine atamış olduğunuz formulü kendime uyarlayarak aşağıdaki şekilde özelleştirdim. formülü tüm sayfa özelliklerini değil de, sadece sayfadaki değerleri aktarması konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Private Sub CommandButton1_Click()

tar = Range("A1").Value
dosyaadi = " " & tar & ".xls"

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
"C:\Raporlar\" & dosyaadi _
, FileFormat:=xlNormal
End Sub