Güne göre değer alma

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
2013 Türkçe
Arkadaslar Merhaba;

benim müşkülüm şu ki :

yaptığım tablolarda, girilen verilere göre oluşan günlük verilerin toplamını belirli olan bir hücreye toplamasını istiyorum. tablo ektedir. İlgilenirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 264.5 KB Görüntüleme: 22

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
sorunuz tam anlaşılmıyor ama olsa olsa toplama işlemini yapmakta zorluk çekiyorsunuz.
aşağıdaki formülleri ilgili hücrelere yazarak sütun boyunca kopyalayınız.

BS3 hücreye
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((SÜTUN(E3:BR3)=TEK(SÜTUN(E3:BR3)))*(E3:BR3))
BT3 hücreye
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((SÜTUN(E3:BR3)=ÇİFT(SÜTUN(E3:BR3)))*(E3:BR3))
veya
BS3 hücreye
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((MOD(SÜTUN(E3:BR3);2)=1)*(E3:BR3))
BT3 hücreye
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((MOD(SÜTUN(E3:BR3);2)=0)*(E3:BR3))
veya
BS3 hücreye
Kod:
=TOPLA(EĞER(MOD(SÜTUN(E3:BR3);2)=1;E3:BR3))
BT3 hücreye
Kod:
=TOPLA(EĞER(MOD(SÜTUN(E3:BR3);2)=0;E3:BR3))
not:
son iki formül dizi formülüdür. hücre içersindeyken ctrl+üstkarakter+enter ile giriniz. başta ve sonda {formül} küme işareti oluşacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
2013 Türkçe
karışıklık için özür diliyorum. fakat benım istediğim bu değil. o toplamları uzun yoldanda olsa aldım ama asıl istediğim şu :

kişi sayfalarında her gün için ayrı bir satırda olan satış toplamları her kişiden alınıp toplanarak, genel sayfasının alt kısmında "cd35,36" hücresine yazılacak ama püf nokta şu ki; bugün ayın 26 sı ise sadece kişilerin sayfasında ki 26 sına ait satırları toplayacak. yani gün sınaması yaparak koşullu toplamı gösterecek. inşallah anlatabilmişimdir. hem anlamaya çalışıp hem yardımcı olmaya çalışan arkadaslardan Allah razı olsun. Birseyler öğrenen arkadaslarda dualarını eksik etmesinler. Allah a emanet olun

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
2013 Türkçe
tekrar selamın aleykum
sizleri sık boğaz etmek istemiyorum ama kusura bakmayın arkadaslar. bu dosya acil benım için. yardım edebilecek bi arkadas var mı acaba. Allah hepinizden razı olsun.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
tekrar selamın aleykum
sizleri sık boğaz etmek istemiyorum ama kusura bakmayın arkadaslar. bu dosya acil benım için. yardım edebilecek bi arkadas var mı acaba. Allah hepinizden razı olsun.
merhaba
sorunuzu sanırım anladım ama dosyanız biraz büyük, takibi zor oluyor.
3 kişilik ve 10 günlük dosya hazırlayın, bulmak istediğiniz hesabı el ile doldurun ki önerdiğimiz çözümü kontrol edebilelim.
bu haliyle dosyanız üzerinden yardım almanız zor, işlemi basite indirgeyin.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
2013 Türkçe
dediiniz gibi düzenledim fakat sayılarla sıralanmıs kişileri silemedim -ki zaten bunlar iş yükü oluşturmuyor- çünkü o zaman formuller karısıyor. tekrar anlatayım kısaca :

mesela bugun ayın 26 sı tolga özlem neslihan sayfalarında kı kırmızı sutunlardakı bugunun toplamlarını alıp toplayarak genel sayfasında kı CD35,36 hücresine yazacak, buraya kadar sorun yok ama benım ıstedıgım bu işlemi her gun otomatık olarak o gun için yapması. yanı o hucrede yarın 27 sınde kı toplamları gormek ıstıyorum. tekrardan tesekkurler. hakkınızı helal edın Allah razı olsun

Ekli dosyalar

• 179.5 KB Görüntüleme: 6
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
2013 Türkçe
elinize sağlık. olmus sağolun. aslında istediğim acılır kutudan secmek yerine otomatık olarak hangi gunde oldugumuzu sorgulayarak o gunun verilerini gostermesı.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
elinize sağlık. olmus sağolun. aslında istediğim acılır kutudan secmek yerine otomatık olarak hangi gunde oldugumuzu sorgulayarak o gunun verilerini gostermesı.
merhaba
düşeyara formülünde, aranan değer yerine bugün() yazarsanız dosyayı açtığınız günün değerlerini görürsünüz. bugün için dosyanızda veri olmadığı için listeden arattım.
sizde formülde bugün() kullanabilirsiniz ama hata mesajı alırsınız.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
2013 Türkçe
=DÜŞEYARA($A$37;$A$3:$BQ$33;69;0)

formul bu şekılde. nasıl yazacagımı da öğretirseniz cok sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
2013 Türkçe
=DÜŞEYARA(BUGÜN();$A$3:$BQ$33;69;0)

sanıyorum bu şekılde. sizi yormama gerek kalmadı :)
öğrenmenin faydaları :))
çok tesekkür ettim dostum allah razı olsun