Güncelleştirme Hk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Merhaba;

Bir excel kitabındaki formüllerle, başka bir excel kitabından veri çekiyorum. Formülün bulunduğu kitabı açtıktan sonra eğer diğer dosya kapalı ise güncelleştirme yapmak isteyip istemediğimi soruyor, duruma göre evet yada hayır diyebiliyorsunuz, buraya kadar sorun yok. Diyelimki ben kitabın bağlı olduğu diğer dosya yerine başka bir dosyadan veri çekmek istiyorum ve diğer dosyada bu dosyanın tamamen aynısı, sadece veriler farklı. Bu durumda diğer dosyayı bu dosyaya bağlamak gerekiyor. Ben bu işlemi şu şekilde yapıyorum. Bağlı olan dosyanın ismini değiştiriyorum. Güncelleştime yaparken dosyayı bulamadığı için bana dosyanın bulunamadığını, devam yada başka bir link seçmemi isteyen bir seçenek çıkıyor. Bende ordan yeni dosyanın ismini seçiyorum ve bu şekilde dolaylı olarak işimi görüyorum. Benim ise istediğim ki eğer varsa, bu işlemleri yapmak yerine dosyanın içindeyken farklı dosyalara bağlanarak (linkleri değiştirerek) o dosyalardaki verileri getirmek. Çok baktım ama bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. Herkese kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Menüden Düzen->Bağlantılar'ı tıkladığınızda karşısınıza "Bağlantıları Düzenle" iletişim kutusu açılır.

Bu iletişi kutusunda, şu an önünüzde açık olan kitabın bütün bağlantı aldığı kitaplar listelenir. Siz isterseniz, bu bağlantıları, listeden seçip "Kaynağı değiştir" derseniz. Kaynak otomatik olarak yenisi ile değiştirilir.

Keza anlattıığınız gibi, değerleri güncelleştirmeleri de buradan yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Arkadaşım çok teşekkür ederim. Yani okadar aradım bulamadım, beni büyük bir dertten kurtardın sağolasın. İyi çalışmalar.