Soru formül

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-09-2019
bir tablo hazırladım( s.n- okul numarası- ad soyadı- son kısım sarı ayakkabı-kırmızı ayakkabı ). öğrencilerin kırmızı veya sarı ayakkabı giyiyor. tablonun sonunda kırmızı giyiyorsa tik işareti sarı giyiyorsa tik işareti işareti attım. sonra iki sayfa da açtım biri kırmızı giyenler diğeri sarı giyenler. bu sayfalarda oluşturduğum tabloda ise s.n- okul no - ad soyad.
benim sorum şu; ilk hazırladığım tabloda onay kutusunda hangi ayakkabı rengine tik attıysam, diğer sayfada öğrencinin adı soyadı okul numarasını gözükmesini istiyorum. sadece tik olan öğrencinin verilerinin diğer sayfaya taşınmasını istiyorum. (=EĞER(LİSTE!Q5="ü";LİSTE!L5) böyle bir formül yazdığımda şartı sağlanan sarı renk ayakkabısı olan öğrencinin bilgileri geliyor ama; alt satırda kırmızı renk ayakkabı giyen öğrenci varsa orada bütün hücrelerdeki veri YANLIŞ diyor( ben bu şartın sağlanmadığı durumda diğer sayfaya bu satırda bulunan verilerin taşınmasını istemiyorum) . ben o listede sadece sarı ayakkabı giyenlerin olmasını istiyorum. ama satır atlamadan. diğer listede kırmızı giyenler olsun istiyorum. ben bu listede tik işareti kullanmak zorundayım şartım tik işareti olanlar şeklinde olmasını istiyorum. mümkün mü? formüldeki "ü" tik işareti. şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-09-2019
teşekkür ederim. ama şartı sağlamayan satır araları boş kalmış.