Filtreleme ve Sıralama da boşluklar arası değerler...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz. İstediğiniz bu mu?

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba,

Esasında tam olarak bu değil,ben filtrelenmiş öğelerin toplam adedini ayrı değil (açılır şekilde değil)toplu olarak görmek istiyorum,mesela örnekteki A1=1386 B3=2488 ADET gibi...Çünkü bu filtrelemeden aldığım toplamları başka bir listeye elle geçiyorum.Birde hocam ürün kodu yazan yerde ki boşlukları otomatik olarak dolması için(boşluklar üstte yazan ürünle aynıdır) birşey yapılabilirmi?

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
Sayın cigahagi
Ekteki örneği incelermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba,

Hocam gönderdiğiniz dosyadaki süzülen ürün kodu çok güzel çalışıyor fakat altına birkaç adet daha ürün yazınca ve formülü aşağıya kopyalayınca sonradan alta eklediğim ürünlerin adedini göstermiyor?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Hocam gönderdiğiniz dosyadaki süzülen ürün kodu çok güzel çalışıyor fakat altına birkaç adet daha ürün yazınca ve formülü aşağıya kopyalayınca sonradan alta eklediğim ürünlerin adedini göstermiyor?
Merhaba,

Tam olarak anlayamadım, formülü aralıklarını kendi dosyanıza uyarlamanız gerekmektedir, formülü alt satırlara neden kopyaladığınızıda anlayamadım, daha detaylı açıklama yaparmısınız..

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba,

Tam olarak anlayamadım, formülü aralıklarını kendi dosyanıza uyarlamanız gerekmektedir, formülü alt satırlara neden kopyaladığınızıda anlayamadım, daha detaylı açıklama yaparmısınız..
Şöyle açıklayayım yaptığınız ekteki dosyada Süzülen ürün kodu yanında da Miktar yazan 2 bölüm var,süzülen ürün koduna A1 yazınca 1386 ADET olduğu çıkıyor,benim istediğim böyle yüzlerce ürün var ,tek tek A1 ,B3 gibi.. yazmak istemiyorum,yani olan bütün ürünlerin toplam miktarları gözüksün istiyorum,
A1 1386
B3 1700 gibi,kısaca yaptğımız süzme işleminin sonunda ki ürünlerin toplamını tek bir sayfada görebilirmiyiz?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Yanlış anlamışta olabilirim, sanırım siz süzme işlemi değilde farklı bir şey istiyorsunuz.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Rica ederim.

İşinize yaradığına sevindim.

İyi çalışmalar..

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
Sayın cigahagi

Hatayı hangi aşmada verdi. Listeyi (A1, B3, C3 Gibi) elle girmek istemiyorsanız. B1'den aşağı kadar olan kısmı seçiniz (Örnekte B1:B20). Başka bir sayfada Veri- Filte uygula- Gelişmiş Filtre ile (Yalnızca benzer kayıtlar) Ürün kodlarını elde ediniz. Bunları kopyalayıp 1.Sayfada gerekli yere yapıştırınız. (Örneğin B24 ) Formülüde C24'e (=ETOPLA($B$2:$B$20;B24;$D$2:$D$20) yazıp aşağı doğru kopyalayınız.