FARKLI KİTAPLARDA VLOOKUP

DİSKİMDE KAYITLI 2 TANE DOSYA VAR VE BU DOSLAR HERGÜN YENİLENİYOR. KAYIRLI BAŞKA BİR DOSYA İÇİNDE BU 2 DOSYAYA AİT VERİLERİ ÇEKME İMKANIM VARMI ACABA

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Evet var. Benim bir dosyada bulunan raporum 80 ayrı excel kitabındaki verileri vlookup formulü ile çekiyor. Dosyayı açtığınızda dosyayı gücelleştirmek isteyip istemediğinizi soracak. Güncelleştir (update) derseniz diğer dosyalardan verileri güncelleştirerek dosyayı açıyor.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
Zahir peki bunun için nasıl bir formül kullanıyorsun. Paylaşabilirmisin?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
farklı kitaplar

üzgünüm :( serverda farklı dizinler altındaki kitaplar arasında veri cekemiyorum :(

Sayın leventm
gerçekten ugrastım , tüm açıklamalarıda okudum . ancak kendi adıma uzgunum yapamıyorum. kısa bir formul yazabilirseniz, ben onu kendi dosyalarıma uygulayabilirim. yardımcı olursanız gerçekten çok sevineceğim. artık her sheet i o kitaba kopyalamak zor geliyor :dua2:

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn. omyuga
Yazacağınız düşeyara formülü şöyle birşey olmalı.

=DÜŞEYARA(A1;[Kitap1.xls]Sayfa1'!$A$1:$C$10;2;0)

A1 Arayacağınız veri
[kitap1.xls]sayfa'1! Arama yapmak istediğiniz çalışma kitabı
$A$1:$c$10 Arama yapmak istediğiniz çalışma kitabındaki alan
2 Bulmasını istediğiniz verinin arama yaptığınız veriye olan sütun uzaklığı

SAYIN KOMBO

aylara ait 12 tane ayrı excel kitabı var. ve ben çalıştığım kitap içinde bir değeri aradığımda bu 12 ayrı kitaptan veri çekmek istiyorum. yani formulle bu 12 dosyadan veri çekebilmeliyim. teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn. omyuga
Şöyle bir tablo yapıp, isterseniz daha sonra gereksiz sütunları gizleyip toplam sütunu yapabilirsiniz.
Her ay için formüldeki OCAK adını değiştirerek hücrelere formül yazın . Bir satır yazıp aşağı doğru çekerek kopyalayın.

çok teşekkürler. peki A1 i a.xls de değilse b.xls de değilse c.xlsde...... ara demek istiyorum. farklı farklı kitaplarda. bu kitaplar farklı departmanlarda hazırlanan kitaplar ve sürekli güncelleniyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
2 dosya deseniz aşağıdaki kalıpla yapılırdı ama .... koyduğunuza göre dahada fazlası var. Bu durumda ciddi bir makro çalışması lazım. Fonksiyonla işin içinden çıkmak zor.
=eğer(ehatalıysa(düşeyara(..a1.xls.....));düşeyara(...b1.xls...);düşeyara(...a.xls..))

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
fructose yukarıda vermiş olduğun kısayola ulaşamıyorum. bendemi bir sorun var acaba

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
danersin uzun süredir bu konu ile ilgili bir şeyler bulmaya ve yapmaya çalışıyorum. en son makroda vlookup yerine sumproduct formülü ile makro oluşturduk. Ancak bildiğiniz gibi sumproduct sadece rakamlarla ilgili olanları bulup yazdırıyor. vlookup gibi harfleri tanımıyor. bu yüzden bunuda çok kullanamamaktayım.

Ben bir şey aratmak istediğimde bunu 10 ayrı sheet veya booktan yapmak zorundayım. buldurtmak istediğim şeylerin içerisinde hem rakam, hem kelimeler olabilmekte.

Bununla ilgili bir makro yazabilmem konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz.