Excel Özel İşlemler Menüsü Eklentisi - Sağ Tuş

EGULERYUZ

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
sayın Asri vba konusunda fazla bilgim yok kopyaladığımızı tam olarak nereye yapıştıracağımızı söylersen çok makbule geçer...

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
sayın Asri vba konusunda fazla bilgim yok kopyaladığımızı tam olarak nereye yapıştıracağımızı söylersen çok makbule geçer...
Öncelikle linkten _setup programı ile kurulum yapın. Exce i kapatıp açtığınızda hücrelerin üzerinde iken sağ tuş da en altta Özel İşlemler menüsü çıkıp çıkmadığını kontrol edin.

Çıkmıyor ise daha detaylı yazayım.

EGULERYUZ

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
evet kurulumu yaptım fakat çıkmıyor eset antivirüs kullanıyorum..

adigeturklim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Windows 10 Pro / Excel 2016
Merhaba, programı kurduktan sonra şeridi özelleştir kısmında Makrolar adlı yeni sekme oluşturuyorum fakat komutlar kısmında makrolar diye seçtiğimde içi boş çıkıyor, buraya tanımlı herhangi bir eklenti görünmüyor.

EGULERYUZ

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
öncelikle sayın asri sonunda halletim ,ellerinize sağlık,emeğiniz için teşekkürler,benim gibi excelde çok ileri bilgiye sahip olmayanlar için bulunmaz bir eklenti tekrardan ellerinize sağlık hakkınızı helal ediniz...

adigeturklim,geliştirici sekmesinde eklentilerde özel işlemler seçili olmazsa makrolar gözükmüyor en azından bende öyle oldu eklentilerden seçim yapınca halloluyor..

Merhaba, programı kurduktan sonra şeridi özelleştir kısmında Makrolar adlı yeni sekme oluşturuyorum fakat komutlar kısmında makrolar diye seçtiğimde içi boş çıkıyor, buraya tanımlı herhangi bir eklenti görünmüyor.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
öncelikle sayın asri sonunda halletim ,ellerinize sağlık,emeğiniz için teşekkürler,benim gibi excelde çok ileri bilgiye sahip olmayanlar için bulunmaz bir eklenti tekrardan ellerinize sağlık hakkınızı helal ediniz...
adigeturklim,geliştirici sekmesinde eklentilerde özel işlemler seçili olmazsa makrolar gözükmüyor en azından bende öyle oldu eklentilerden seçim yapınca halloluyor..
Helal olsun.
Eğer kurulum setup programı ile yapılmadı ise orayı işaretlemek gerekiyor.
Ancak setup programı ile yapıldığı halde orası yine işaretli değil ise farklı bir durum var demektir. Bunu da notlara ekleyeyim.

adigeturklim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Denedim, malesef kullanılabilir eklentilerin içinde görünmüyor.

adigeturklim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın asri setup kurulumu ile olmadı. Videodaki gibi bir yöntemle yapmak istesem .xlam olan dosyayı nasıl temin ederim

adigeturklim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın asri .xlam ile yönergeleri izleyerek hallettim teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Güncelleme V3.7.9

* ozel_islemler_menu.caption="Özel İşlemler" satırında oluşan hata giderildi. Test edildi.

Excel Vers. ve Dili
2011
Bu paylaşımınızın çok faydalı olduğunu düşünüyorum ve dosyayı denemek istiyorum fakat burada V3.7.9 yazarken sitenizde V3.4.7 yazıyor, güncel halini nasıl edinebilirim? İyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Bu paylaşımınızın çok faydalı olduğunu düşünüyorum ve dosyayı denemek istiyorum fakat burada V3.7.9 yazarken sitenizde V3.4.7 yazıyor, güncel halini nasıl edinebilirim? İyi çalışmalar dilerim.
Orayı güncellemeyi unutmuşum. O sayfada en alttaki linkten güncel sürümü indirebilir siniz.

Excel Vers. ve Dili
2011
Orayı güncellemeyi unutmuşum. O sayfada en alttaki linkten güncel sürümü indirebilir siniz.
Teşekkür ederim Asri Bey. Bu arada otomatik mail gönderme konusunda yazdığınız kodda bir sorun çıktı, alıntı yaparak cevapladım, sizden geri dönüş beklemekteyim, bilginize:)

İyi günler dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Güncelleme V3.8.0

* Sıra numarası vererek metin uzunluğu tamamlama özelliğindeki sorun giderildi.

Örnek;
Hücreyi bu uzunluğu tamamla 14, bunun ile tamamla 0, 4. karakterden sonra.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Güncelleme V3.8.1

* Harf ve Sayı karışık numaratör eklendi.

Harfler ve sayilar metin değişkenlerinin içeriklerini istediğiniz formata göre değiştirebilirsiniz.
Numaratör arttırma işlemi yapılırken bu listelerdeki sıralama dikkate alınarak yapılmaktadır.
Bu neden ile bu listelerdeki Türkçe karakterleri yada İngilizce karakterlri çıkararak numaratörü sınırlayabilirsiniz.

Public Const sayilar As String = "02468" sayilar değişkenini bu şekilde tanımladığınızda iki şer sayan bir numaratör olacaktır

Örneğin;
A1C2D8 gibi bir metni 4 defa işleme aldığınızda , aşağıdaki sonuç çıkacaktır
A1C2D9
A1C2E0
A1C2D1
A1C2D2

Sadece sayı, yada sadece harf içerikli numaratör olarak da kullanabilirsiniz.
1000
1001
1002

ABCD
ABCE
ABCF

Bu yazdığım numaratör sınırsızdır. Yani en azından bir string değişkenin sınırları kadar :)
sayilar ve karakterleri değiştirerek farklı numaratör seçenekleri oluşturabilir siniz.

0-0-0-9 gibi bir numara belirlendiğinde.
Numarator bunu aşağıdaki şekilde arttıracaktır.

0-0-1-0
0-0-1-1
0-0-1-2
.
9-9-9-9

* Farkında olmadan aslında numaratör ile beraber aynı zamanda bir kombinasyon fonksiyonu da yazmışım :)

Sayılar verisini aşağıdaki şekilde tanımlayıp.

Const sayilar As String = "01"

numaraya "00001" verdiğinizde
0 ve 1 in kombinasyonunu yapmaktadır.