eğersay la listeleme olurmu?

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Selam Arkadaşlar
EĞERSAY la verilerin içinden herkişinin iş 1,2,3,4,5 ten kaçar adet yaptığı sarı tabloya listelenebilir mi?
Teşekkürler.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
J2 hücrenize

=TOPLA.ÇARPIM(($A$2:$A$31=$I2)*($C$2:$G$31=J$1))

yazıp sağa ve aşağı çekerek tablonuzu doldurunuz.

Not: Dizi boyutları eşit olmalıdır dolayısıyla C1:G1 aralığını başlık satırı yazdığınız kısıma yazmayın.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Sayın Ali
Çözümünüz için çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Ali Bey

J2 hücrenize

=TOPLA.ÇARPIM(($A$2:$A$31=$I2)*($C$2:$G$31=J$1))

yazıp sağa ve aşağı çekerek tablonuzu doldurunuz.

.
Ali Bey Örnekleri incelerken sizin formülünüzü , Kendi personelimin izin takibine uyarlamaya çalıştım. Verilerde bir hata yaptım sanırım. Formülünüzü tam uyarlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.Örnek Dosya ekte
Saygılar ..İyi Çalışmalar....

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Dosyanız ekte incelerseniz umarım istediğiniz olmuştur.
Kolay gelsin

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Birinci koşul isimler A sütunu
İkinci koşul izin çeşidi

Bu iki koşul gerçekleştiğinde nerenin toplamını göstermek istediğiniz belirtmediğiniz formül çalışmamış

H6 hücrenize

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(($A$3:$A$151=$E$5)*($B$3:$B$151=H$5);$C$3:$C$151)
yazıp sağa çektiğinizde istediğiniz değerler gelecektir.

bunu etopla ilede 3 koşullu olarak gayet kolay yapabilirdiniz. bu kadar karıştırmaya gerek varmıydı ? veyahut özet tablo ilede 2 dakkada olurdu

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Sayın Halilbay2, Sayın Alibey çok teşekkürler.

Sayın Halilbay2, Sayın Alibey çok teşekkürler.Sorunum sayenizde çözüldü. İlginize ve emeğinize bir kez daha teşekkürler.

Sayın supervisor; Excelle tanışmamız bu siteye üye olmakla başladı. İşimizle ilgili konularda, zaman buldukça yapılmış ve verilmiş örnekleri inceleyerek anlamaya ve öğrenmeye çalışıyoruz.Nasıl yapıldığını örneklerden öğreniyoruz. Bir çok konuda ki çözümlemeleri''' Arşiv'' olarak indirip saklıyorum . Benzer sorunlar karşısında çözüm üretebilmek adına
Bu sitedeki çok değerli Uzman arkadaşlara her zaman minnettarız. Bilgilerini ve çok değerli zamanlarını bizlere ayırarak( ki hiç MECBUR değiller ) sabır gösterdikleri için ne kadar teşekkür etsek azdır.
bunu etopla ilede 3 koşullu olarak gayet kolay yapabilirdiniz. bu kadar karıştırmaya gerek varmıydı ? veyahut özet tablo ilede 2 dakkada olurdu