çalışma kitabında userform açılış tarzları ve progresbar ve scrollbar ile ilgili bilg

Excel Vers. ve Dili
2002 Türkçe
"çalışma kitabında userform açılış tarzları ve progresbar ve scrollbar ile ilgili bilgi istemi."

konu 1 : çalışma kitabı userform1 ile acılsın ( mumkun değilse calışma kitabı acılıp ardından userform acılsın ve kitap kapansın. userform ile calısılsın.

konu 2 : userformda scrolbar nasıl calısır. ekliyorum userforma fakat pencerenin altına , ustune scrobar yardımıyla gidemiyorum.

konu 3 : forumdan alıntı olan aşağıdaki kodlar bir userform uzerinde bulunan progresbarın kodları. çalıştır. temizle. kapat. tan oluşan üç komutla calısıyor. fakat ben userform1 show butonuna tıkladığımda once uzerinde progresbarın bulunduğu form gelsin otomatik çalışsın. progresbar dolunca bu form kapanım userform1 aktif olsun.

tesekkur ederim.

Excel Vers. ve Dili
2002 Türkçe
"çalışma kitabında userform açılış tarzları ve progresbar ve scrollbar ile ilgili bilgi istemi."

konu 1 : çalışma kitabı userform1 ile acılsın ( mumkun değilse calışma kitabı acılıp ardından userform acılsın ve kitap kapansın. userform ile calısılsın.

konu 2 : userformda scrolbar nasıl calısır. ekliyorum userforma fakat pencerenin altına , ustune scrobar yardımıyla gidemiyorum.

konu 3 : forumdan alıntı olan aşağıdaki kodlar bir userform uzerinde bulunan progresbarın kodları. çalıştır. temizle. kapat. tan oluşan üç komutla calısıyor. fakat ben userform1 show butonuna tıkladığımda once uzerinde progresbarın bulunduğu form gelsin otomatik çalışsın. progresbar dolunca bu form kapanım userform1 aktif olsun.

tesekkur ederim.

Kod:
Option Explicit
Private Sub kayit_Click()
Dim I As Long, iVal As String
temizle_Click
Me.Repaint
kayit.Enabled = False
kapat.Enabled = False
Const iMax As Long = 10000
For I = 1 To iMax
    DoEvents
    iVal = Format(I / iMax, "0%")
    ProgressBar1.Value = Val(iVal)
    Next I
End Sub
Private Sub temizle_Click()
    ProgressBar1.Value = 0
    kayit.Enabled = True
    kapat.Enabled = True
 End Sub
Private Sub kapat_Click()
Unload Me
End Sub

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Bence bu şekilde yanıt almanız zor gibi. Sitede arama yaptınız mı? İyi yanıt almak için, sorular tek tek sorulur ve mantığı kavranılmaya çalışılır. Lokmalar tek tek ve iyice çiğnenilmesi(öğütülmesi) gerek. Günceleme yerine, acele etmeden sorularınızı birer birer sorunuz. İyi bir Excelci olmak için mümkün mertebe bunları tatbik etmek gerek. Bilgilendirme amaçlıdır.