ACİL YARDIM.SİSTEM GERİ YÜKLEME İLE GERİ GÜKLEME YAPA

ACÝL YARDIM.SÝSTEM GERÝ YÜKLEME ÝLE GERÝ GÜKLEME YAPA

Arkadaşlar ben XP kullanıcısıyım.Benim sorunum ; bilgisayarımı sistem geri yükleme ile geri yükleme işlemi yapamıyorum.Daha önce bir virüs programı varken onu kaldırmadan bir tane daha yüklemek istedim ve norton yükledim.Bundan sonra bilgisayarı kapatıp açtığımda ise uzun süre donmalar oldu ve hiçbir işem yapadım..Bir şekilde bu programları kaldırdım fakat bu seferde bazı programla ve geri dönüşüm kutusu işlevini kaybetti.Geri dönüşüm kutusunun ismi değişti.Bende sistem geri yükleme ile geçmiş bir tarihe geri yükleme yapmak istedim fakat olmuyor. Hep başarısız mesajı veriyor.Ne kadar uğraşsamda önce yaptıklarım gibi geri yükleyemiyorum yaptığımda ise geri yükleme işlemi başarısız uyarı mesajı veriyor.

Bu arada F8 tuşuna basarak giriş yaptım fakat güvenli mod da çalıştırabilmek için yukarı aşağı ok tuşlarını kullanamıyorum.Ok tuşları çalışmadı. 2 sefer denedim fakat olmadı. Kafayı yicem ne olur yardım edin.. :kafa: :kafa:

Arkadaşlar yapacaklarımı adım adım anlatırsanız sevinirim.Bu konularda fazla bir bilgim yok.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Ã?nemli verilerin varsa harddiskini başka bir bilgisayar takarak yedeğini al. Geri Dönüşüm Kutusunun ismi Norton Recyle Bin olarak değişmiştir. Bunun adını değiştirebilirsin. Geri Dönüşüm kutusunu tıklayıp Properties kısmında isimi göreceksin oradan değiştirebilirsin. Ayrıca Regedit dosyasının içindende bu isimi değiştirebilirsin. Eğer acemi isen regedite girmeden direk yukarıda dediğim gibi değiştir. Sana image programlarını tavsiye edeceğim Acronis True İmage programı bu konuda çok iyidir. 3,7 GB lık işletim sistemi ve programı kurulmuş bir sistemi 45-60 saniye arasında tekrar geri yükleyebilirsin. En iyisi programların yedeğini al temiz işletim sistemini ve sık kullandığın programları kur ve Acronis True İmage ile sistemin imagesini al. Böyle bir sorun yaşadığında tüm sistemini 1 dakika içinde sorunsuzca yüklersin