Veri tabanından seçilen kriterlere göre sorgulama

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tüm dosyalar tekrar eklenmiştir.

Excel Vers. ve Dili
Office XP
Benim sorum veritabanından yapılacak sorgulamalarda kayıtlar muhtemelen çok fazla sayıda olacağı için excele çok yük binmektedir. Bu nedenle excele veritabanındaki tablo veya tabloların tamamını çekmek yerine sadece ihtiyacımız olan en özet halini sql cümlesinde where kısmında süzerek getirip hatta bu kısıma excele bağlanan parametreler koyup sonucu excele dökmek daha uygun olmaz mı? Özellikle hız açısından. Çalıştığım şirkette uzun süredir bu yöntemi kullanıyorum. Çok ta verimli oluyor. Yani parametreleri excelin fonksiyonları ile değil de sql cümlesinde halletmek daha mantıklı olmaz mı?

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe

arkadaşlar dosyam çok büyük olduğu için gönderemiyorum. BEn resimde anlattığım gibi listeden seçtiğim kriterlerin yukarıya ölçüt olarak yazılmasını istiyorum. Mümkünmü mümkünse yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. adcetin,

Burası konuyla ilgili çözümleri sunacağınız bölümdür. Siz buraya sorunuzu sormuşsunuz. Konunuzun içeriğine göre ya MAKRO ya da FONKSİYONLAR bölümüne ayrı bir başlık açarak sorunuzu sorunuz.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 & ACCESS 2007 ENGLISH
Zamanında ne kadar değerli paylaşımlar olmuş.

Çok güzel ve eğitici, herkesin emeğine sağlık.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2002
Cev:

Merhabalar Konuyla ilgili çalışmalar Tam benim derdime derman olacak çalışma Ekteki dosyada Mevcut yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler

Ekli dosyalar