VBscript ile excel dosyası oluşturmak

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba
eklediğim vbs dosya ile yeni bir excel dosyası oluşturup a1 hücresine evern yazıyor.
Bunu not defteri ile yazabilirsiniz.Farklı kaydet deyip uzantısını vbs yapınız.
Bu dosyay açmak içinde sağ tıklayın.Birlikte açı tıklatın.oaradan not defteri seçin.Kodları göreceksiniz.Dosyayı C:\ kök dizininde oluşturuyor.İsterseniz siz kodda oynayarak başka bir klasördede oluşturabilirsiniz.
Kod:
set nwxl=createobject("Excel.application")
nwxl.visible=true
nwxl.Workbooks.Add.saveas("C:\Evren14.xls")
set yaz = nwxl.activeworkbook.sheets("Sayfa1")
yaz.range("A1").value="evren22"

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 & ACCESS 2007 ENGLISH
Orion 1 Bey merhaba;

VBS konusunda yardım alabileceğim bir kaynak varmı? bazı Script dosyaları yazmam gerkiyor.
Amacım şu, şirkette ilgili kişiye VBS dosyasını göndererek istediğim yönergeleri otomatiik olarak yaptırtmak.

OÇok profosyonel olmasa da, VBA bilgim var ve kullanıyorum. Fakat bunu VBS olarak nasıl değerlendirebilirim? Önereceğiniz bir kaynak var mı?

Çok teşekkür ederim.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Orion 1 Bey merhaba;

VBS konusunda yardım alabileceğim bir kaynak varmı? bazı Script dosyaları yazmam gerkiyor.
Amacım şu, şirkette ilgili kişiye VBS dosyasını göndererek istediğim yönergeleri otomatiik olarak yaptırtmak.

OÇok profosyonel olmasa da, VBA bilgim var ve kullanıyorum. Fakat bunu VBS olarak nasıl değerlendirebilirim? Önereceğiniz bir kaynak var mı?

Çok teşekkür ederim.
Merhaba.
Forumda soru sorarak cevaplar alabilirsiniz.Ayrıca forumda vbscript bölümü var.Onada bakabilirsiniz.
Başkada aklıma bir şey gelmedi şimdi.
Kolay gelsin.:)

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 & ACCESS 2007 ENGLISH
Teşekkür ederim Sayın Orion 1.

iyi geceler dilerim.