İngilizce Kelime Ezberleme

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06.01.2021
Merhaba Arkadaşlar

İngilizce kelime ezberlemek isteyen arkadaşlar için bir çalışma yaptım
Öncelikle bu çalışmada temeli atan rabbace arkadaşımıza teşekkür ederim

http://www.excel.web.tr/f48/excelde-ngilizce-kelime-sorgulama-t160564.html

Bundan sonra bazı eklemelerde bulundum

*Karşınıza 24 ingilizce kelime türkçe okunuşlarıyla birlikte çıkacak
*Her doğru 4.17 puan değerinde
*Size verdiğiniz doğru cevaplar sonrası puanınızı ve başarı oranınızı (Çok kötü,kötü,orta,iyi,çok iyi,süper) olarak belirtecek.
*Doğrularınızı Yeşil, Yanlışlarınız Kırmızı renkte belirtecek.
*Kelime Yenilemek için çift tıklamanız lazım her kelime yenilemede cevap bölümü otomatik temizlenecek.

Umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
14/05/2022
Merhaba sayın newmaster.

Yapmış olduğunuz excel çok güzel fakat şöyle bir sorun var;

Misal olarak Aunt kelimesinin karşılığna Teyze ya da Hala yazınca excel yanlış olarak alıglıyor. Sizin listenizde karşılığı "TEYZE,HALA" olduğu için excel bunu kabul etmiyor. Bu sorunu çözersek bence çok yararlı ve kullanışlı bir excel olmuş.

Emeğinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
2010
Geliştirilirse çok iyi bi kaynak olabilir elinize sağlık güzel fikir cidden

yanginci34

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
12-10-2026
Nurse nörs
Hemşire veya Hastabakıcı ikisinden birini yazdıkmı olmuyor. İlla ki HEMŞİRE; HASTABAKICI yazmamız gerekiyor bu düzeltildiği takdirde daha güzel olacak ama emeğinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel Türkçe
Arkadaşlar hepinize merhaba sene 2018 ve ben ilk defa bir foruma kayıt yapıp yorum yazıyorum :D

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. elimde iki tane word dosyası var ve bu dosyaların içerisinde ingilizce yds-yökdil gibi sınavlar için hazırlanmış kelime listesi var. bu iki dosyayı karşılaştırmam gerekiyor. buna göre bir kurumdan almış olduğum hafıza teknikleriyle ingilizce setindeki kelimelerin kaçı sınavda kullanılıyormuş onu bulmam gerekiyor. aldık ama set içime hiç sinmedi. bu karşılaştırmayı yapabilirsem setin güvenilirliğe göre çalışacağım. sorun şu ki excel'den hiç anlamıyorum. biri Allah rızası için yardım etse çok makbule geçer. şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel Türkçe
Bir de dosyaları nereden ekleyebilirim acaba. kelime listelerini incelemek veya çalışmak isteyen arkadaşlarda bakabilir hem.

Excel Vers. ve Dili
2013
06/06/2023
Nurse nörs
Hemşire veya Hastabakıcı ikisinden birini yazdıkmı olmuyor. İlla ki HEMŞİRE; HASTABAKICI yazmamız gerekiyor bu düzeltildiği takdirde daha güzel olacak ama emeğinize sağlık.
Merhaba;

Cevap anahtarında Hala, Teyze yazıyorsa A ve B sütunu olarak ayırıp iki sütunda düşeyara yaptırarak sorun çözülür.