Çözüldü İcmal Sayfasındaki Değerlere Köprü Atayarak Tıklandığında Metraj Sayfasına Gidebilme

Leonenengineer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 ve Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2024
Merhabalar,

Konu, başlıkta dediğim gibi İcmal sayfasındaki pozları metraj sayfasından formül ile yazdırıyorum. Bu formüle köprü bağlantısı eklemek istiyorum.

Pozlar herhangi sırada olabiliyor onun için pozların sıra numaraları sürekli değişiyor. Örnek dosyada sadece 3 poz paylaştım ama bu ilk 3 poz dosyanın son halinde sondaki 3 poz olabilir. Bu nedenle ben yeni poz ekledikçe sıra numarasından bağımsız her tıkladığımda metraj sayfasında ilgili poza gitsin. Ek bilgi her pozdan sadece 1 tane oluyor yani icmal sayfasında ve metraj sayfasında her poz sadece 1 kere yazılıyor. Ayrıca köprü yapıldığında mümkünse bağlantı görünümü (altı çizili mavi renk) almaması mümkünse öyle olmasını çok isterim.(Bir nevi gizli bağlantı.) Çünkü pozlarda biçimsel olarak çok değişiklik oluyor sürekli icmal sayfasında poz satırına gidince bağlantı tıklanıp da metraj sayfasına yanlışlıkla gitmenin önüne geçmek isterim.

Ekli dosyalar

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
05-10-2028
Merhaba,

Formülü yazdıktan sonra C13'ten Biçim Boyayıcısı ile biçim alıp formülü çoğaltın.

İcmal sayfası C12= KÖPRÜ(PARÇAAL(HÜCRE("dosyaadı";METRAJ!B3);MBUL("[";HÜCRE("dosyaadı";METRAJ!A1);1);UZUNLUK(HÜCRE("dosyaadı";METRAJ!A1))-MBUL("[";HÜCRE("dosyaadı";METRAJ!A1);1)+1)&("!B"&KAÇINCI(DÜŞEYARA(B12;METRAJ!$A:$H;2;YANLIŞ);METRAJ!B:B;0));DÜŞEYARA(B12;METRAJ!$A:$H;2;YANLIŞ))

Formülde ufak bir düzeltme yaptım.

Leonenengineer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 ve Türkçe
22-09-2024
Merhaba,

Formülü yazdıktan sonra C13'ten Biçim Boyayıcısı ile biçim alıp formülü çoğaltın.

İcmal sayfası C12= KÖPRÜ(PARÇAAL(HÜCRE("dosyaadı";METRAJ!B3);MBUL("[";HÜCRE("dosyaadı";METRAJ!A1);1);UZUNLUK(HÜCRE("dosyaadı";METRAJ!A1))-MBUL("[";HÜCRE("dosyaadı";METRAJ!A1);1)+1)&("!B"&KAÇINCI(DÜŞEYARA(B12;METRAJ!$A:$H;2;YANLIŞ);METRAJ!B:B;0));DÜŞEYARA(B12;METRAJ!$A:$H;2;YANLIŞ))

Formülde ufak bir düzeltme yaptım.
Merhabalar,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Paylaştığım örnek dosyada çalışıyor ancak örnek dosyada sekme adlarını değiştirdiğimde ya da orijinal çalışma dosyamda farklı sekme adları olduğunda "Başvuru geçerli değil" hatası veriyor. Bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

Leonenengineer

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 ve Türkçe
22-09-2024
Merhabalar,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Paylaştığım örnek dosyada çalışıyor ancak örnek dosyada sekme adlarını değiştirdiğimde ya da orijinal çalışma dosyamda farklı sekme adları olduğunda "Başvuru geçerli değil" hatası veriyor. Bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

Merhabalar,

Sorun sekme adlarındaki boşlukları "_" ile değiştirdiğimde(sekme adında boşluk olmayacak şekilde ayarlayınca) çözüldü. Vermiş olduğunuz yanıt ayırmış olduğunuz vakit ve emek için teşekkür ederim. Elinize sağlık.