Formül Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Proffessional Plus 2019 - English
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle akşam akşam verdiğim rahatsızlık için özür dilerim. Çağrı merkezinde çalışıyorum bir rapor yapacağım ama çok zahmetli ve çok uğraştırıcı kısayolu var mı diye size sormak istedim. Çok kısa açıklamaya çalışacğım inşallah anlatabilirim. Şİmdi çağrı merkezinde müşteri temsilcilerinin müşterinin izni olmadan kapattığı çağrıların yansıdığı bir rapor var. Burada istemli veya istemsiz kapanmış olabilir. Bunun kontrolünü yaptığımız bir rapor var. Burada kapanan numaraları başka bir raporda tekrar aranmış mı diye kontrol ediyoruz. Bu ayın datasında 29.000 tane numara var. Bunu 92.000 adetlik bir datada tek tek aramam lazım. bu 92.000 lik veride numaralar şu şekilde 93005xxxxxxx# Size sorum şu. Elimdeki 29.000 numarayı bu 92.000 lik datada Contains şeklinde aratmak istiyorum. Eğer aradığım numara 92.000 datada varsa True versin, yoksa false versin. Böyle bir şey mümkün mü?

Chatgpt'ye falan sordum ama verdiği formüller çıktı vermiyor maalesef. Eğer yardımcı olursanız beni 1 haftalık efordan kurtarmış olursunuz :)

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Öncelikle konu başlığınızı sorunuzu özetleyecek şekilde düzenleyiniz.
Sorununuz için ise EĞERSAY formülü kullanabilirsiniz. Aradığınız veri diğer aralıkta varsa kaç tane olduğunu, yoksa 0 değerini verir. Dilerseniz EĞER kullanarak istediğiniz çıktıyı yazdırabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...