Fmap excelde çığır açacak process

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
acemi excel kullanıcıları için hazırlamaya dahi bu gün başladıgım bir projem var!!

adı f map yani fonksiyon ve makro algoritma process

kısaca bir textboxa aynı foruma soru yazar gibi ;
ben şu hücre şöyle olursa ; bu hücreninde böyle olmasını istiyorum. Tarzında yazdıgınızda f map bunu bir algotirmayla;
kullanıcıya formul ve makroya uyarlayıp size cevap verecek . Ne güzel değil mi ?

Daha proje aşamasından olmasına rağmen şimdiden genç coderlerin hayalinde canlanması ve projeme yardımcı olmaları için 2003-2007 xls sadece mantık algoritmasını ; sadece 2010 içinde xlsm formatıyla (ilk deneme olarak yarım şekilde) yükledim !!!!

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2024
Projenizin tasarısı bile akıcı , sarih ve öğretici. Kutupta kartopu kadar ufak ama yakut kadar değerli .
Bilgi Buzdağı'nın 10da 9unu bekliyoruz , ama oturarak değil; gereken yerde bizim de katkıda bulunabileceğimiz şeyler bilgiler ya da noktalar olursa ; naciz esip gürleyebildiğimiz had kadarı ile seve seve desteğe hazırız.

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
Projenizin tasarısı bile akıcı , sarih ve öğretici. Kutupta kartopu kadar ufak ama yakut kadar değerli .
Bilgi Buzdağı'nın 10da 9unu bekliyoruz , ama oturarak değil; gereken yerde bizim de katkıda bulunabileceğimiz şeyler bilgiler ya da noktalar olursa ; naciz esip gürleyebildiğimiz had kadarı ile seve seve desteğe hazırız.
Şair gibi yazmışşınız Maaşallah :) Evet değerli bir proje ama son 2 aydır kafamda tasarladıgım ama ilgilenemediğim excel bilgimin yetmeyecegi aşikar bir proje .. ;
herhalde birisi yapmıştır.. diye düşündüğüm proje ;
Foruma yazdım işte ne tepki alıcam anlaşılabilir oldumu ?, Beklemedeyim asıl beklentim ; excelin canına okumuş üstadların konuya bir göz atmasıdır..

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Şair gibi yazmışşınız Maaşallah :) Evet değerli bir proje ama son 2 aydır kafamda tasarladıgım ama ilgilenemediğim excel bilgimin yetmeyecegi aşikar bir proje .. ; ..
Kim excel'de "end sub" noktasına ulaşmış, benim 6 senelik üyeliğim henüz bunu görmeye kifayet etmedi :)
herhalde birisi yapmıştır.. diye düşündüğüm proje ;
..
Projeler var ve inanılmaz talep de gördü. Örneğin sıfırdan userform yapalım projesi bir klasik oldu. Bu da klasik olmaya aday bir açılım.
Foruma yazdım işte ne tepki alıcam anlaşılabilir oldumu ?
Amaç gayet açık ve net, anlaşılır bence ve kod yazma konusunda insanlarımızın yorulduğu nokta öyle sanıyorum ki ; algoritmik düşünme yeteneği. Bence bu gözlüğü f map ile kazanan birinin dizemeyeceği kod konusu olamaz.
Beklemedeyim asıl beklentim ; excelin canına okumuş üstadların konuya bir göz atmasıdır..
Konu up oldukça onlar da bilgi ve desteklerini esirgemeyeceklerdir, her birinin her zaman yaptığı gibi ...

Son düzenleme:

parametre

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 turkce
Birşeyler çabalama noktasında birbirimizin şevkini kırmamaya ozen gosterelim bilirsinizki onemli projeler kuçuk ayrıntılarda gizlidir bugun gazeteyi okudum çok kuçuk onemsiz gorulen bir cihazi arvento firması nerelere getirdi boyle meselelerde birbirimizi kırmamaya calısalım umuyorumki çok şeyler bulabiliriz kolay gelsin

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Ben de nereye varacağını merak ediyorum...

konas06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 2016 Türkçe
01-07-2025
Merakla bekliyoruz.
Projenin ileri aşamalarını.

Excel Vers. ve Dili
ofice 2013
Merakla bekliyoruz.
Projenin ileri aşamalarını. inşalla bekliyoruz..

komanchero

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010
21-06-2025
Kod:
kısaca bir textboxa aynı foruma soru yazar gibi ; 
ben şu hücre şöyle olursa ; bu hücreninde böyle olmasını istiyorum. Tarzında yazdıgınızda f map bunu bir algotirmayla;
kullanıcıya formul ve makroya uyarlayıp size cevap verecek . Ne güzel değil mi ?
Bu noktada bile patlayacak fikirdir. Hepimiz düşündüklerimizi aynı kelimelerle ile mi ifade ediyoruz ki ?

Ama ne olur hazır sorular koyarsın oraya sonrada Veri doğrulama yaparsın hazır soru dışında birşey yazamaz o şekilde belki bir yol alınır. Ama bunu yapmaya gerek yok internette zaten herşey mevcut, tüm kodları yüklediğin bir excelin ağır çalışmaktan verimi de düşecektir.

zaten reis de banlanmış.