defoult.asp dosyasını açamıyoruz.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Değerli arkadaşlar, çalışmakta olduğumuz internet sayfasında test etmek amacı ile internet explorer da,"defoult.Asp" dosyasını açamıyoruz. Yazdığımız yol şu şekilde :

//localhost/...../defoult.asp

DreamWeaver da Explorer görüntüle dediğimizde ise bir "Aç" iletişim menüsü açılıyor. Tabi "Aç" a bastığımızda görüntülenemiyor ve DreamWeaver a geri dönülüyor. Bıu şekilde internet sayfasını açamadık. Nedeni ne olabilir, nasıl yol gösterebilirisiniz?

SAYGILARIMLA

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
asp dosyalarını bilgisayarınızda görebilmeniz için IIS nin yüklü olması gerekiyor. Eğer yüklü ise ve dosya doğru yerde bulunuyorsa dreamweaver dan site oluşturup çalıştırabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Sayın Modalı, öncelikle size teşekkür ediyorum yardımınız için bu saatte. IIS yi nasıl yükleyebilirim?

Excel Vers. ve Dili
Windows un profesional edition u olması gerekir. Var ise program Ekle veya Kaldırdan Windows bileşenlerinin içinde olması gerekiyor. Vistanız var ise IIS 7 olarak Microsoftun sitesinden indirebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
IIS yi bulamadık yardımcı olabilir misiniz daha detaylı,

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Default Asp dosyası neden açılmıyor?

Herkese merhaba, ekli dosyada ASP Default dosyasını test amaçlı Explorerda açamıyoruz. İnceleyip hatamızın ne olduğu konusunda bize yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Aynı konu için ayrı ayrı başlık açmayın.

asp dosyaları test amaçlı Explorer da açılmazlar.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Çalışma yapınca değişiklikleri xp de explorerda görüntülüyorduk. Ama vista yaptıktan sonra bu olamıyor. ISS6 şuan yüklü, ama ISS7 olması gerekliliğini öğrenmiştik. ISS6 ile VİSTADA bu görüntülemeyi başaramadık. Test amaçlı görüntülemeden kastım bu idi. Sanırım ilk mesajda konuyu tam anlatamadım.
ISS7 yi öncelikle bulamadık. MİCROSOFT da bulamadım.