2 Çalışma Kitabını aynı Komut Şeridi ile Kontrol etme!

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Merhaba;

2 ayrı excel çalışma kitabını Görünümden > Tümünü Yerleştir ile alt alta yerleştiriyor ve tek bir yani üstteki excelin komutlar şeridi ile kontrol edebiliyordum.

Ancak bilgisayarımı yeniledim, ancak yeni sürümde bunu yapamıyorum. Her iki exceli de yerleştirdiğim de her ikisinin de komutlar şeridi oluyor ve ekranı çok kapladığı için bu çalışma alanı kalmıyor excelde.

Bunu eskisi gibi nasıl düzeltebilirim, nereden yapılıyor bu?

Yardımcı olabilir misiniz?

Kullandığım excel "Microsoft Office Professional Plus 2013" oldu bu arada, sürüm ile de alakalı mı acaba?

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba, konu ile ilgili Microsoft'un açıklaması.

İpuçları:
  • Excel 2013'te başlayarak, Excel'de açtığınız çalışma kitapları artık tek bir Excel penceresinde birden çok çalışma kitabı penceresi olarak görüntülenmez. Bunun yerine, ayrı ayrı Excel pencereleri olarak gösterilirler. Çalışma kitapları aynı Excel penceresini paylaşmadığından, kendilerine ait şeritlerle gösterilir; bu sayede açık çalışma kitaplarını farklı monitörlerde görüntüleyebilirsiniz.
  • Çalışma kitabı pencerelerini en iyi görüntüleme için yeniden boyutlandırdığınızda, özgün ayarlara dönmek için Pencere Konumunu Sıfırla
    Düğme resmi
    'e tıklayabilirsiniz.
  • Çalışma kitabı penceresini tam boyuta geri yüklemek için, çalışma kitabı penceresinin sağ üst köşesindeki
    düğme görüntüsü
    Ekranı Kapla'ya tıklayın.

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Rica ederim.