Word'de tırnaklar içi tüm karakterler

Excel Vers. ve Dili
2016 - Türkçe
Arkadaşlar,
130 küsur sayfalık metnimde iki bine yakın tırnak işareti var. Tırnaklar içi tüm karakterleri italik yapmak istiyorum. Sanırım makro gerektirir. Kodları yazmamda yardımcı olursanız sevinirim.

Örneğin: "Nasıl oluyor bu iş?" diye, > "Nasıl oluyor bu iş?" diye, şeklinde olacak.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba,

Hayır makro kullanmadan joker karakter ile aşağıdaki adımları izleyerek de yapabilirsiniz.

Word dosyanızın içinde CTRL+H tuşlarına basıp değiştir penceresini açın, Aranan alanına \"*\" yazın ve biçim butonuna istediğiniz gibi ayarlayıp tamam butonuna basın, Tümünü değiştir dediğinizde tırnaklar dahil biçiminiz uygulanacaktır.
*Tırnaklara bir biçim vermek istemiyorsanız; bu işlem sonrasında joker karakteri kaldırıp sadece " karakterini kutulara yazıp biçimden düzeltme yapıp tümüne uygulayın.

İyi çalışmalar.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
MS Word'de yazı yazarken "çift tırnak" kullanımına dikkat etmek gerekir.

Açılış tırnağında sorun olmaz ama, eğer kapanış tırnağından önce boşluk karakteri varsa, MS Word kapanış değil, yine açılış tırnağı yerleştirir.

Açılış tırnağı sola yatık (Ascii ^0147), kapanış tırnağı ise sağa yatıktır (Ascii ^0147).

Bu da, Regular Expressions kullanımında sıkıntı yaratır.

Eğer tırnaklar düzgün kullanılmışsa, açılış ve kapanış tırnakları farklı olduğu için NextLevel'ın önerisinde; "Bul" kutusuna yazarken, bence Word dokümanından ilgili karakterleri kopyalayıp, kullanın. Aksi takdirde, sorun çıkabilir... Ya da, açılış tırnağı için klavyeden Alt+0147 kapanış tırnağı için de Alt+0148.

.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016 - Türkçe
Maalesef sonuç alamadım. Bir yerde bir hata var, ama nerede?

Screenshot aldım ama onu göndermeyi beceremedim. Onu nasıl yapacağım?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Dosyanızın bir örneğini "Google Drive" gibi bir yere yükleyin, oradan bakalım....

.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
... Screenshot aldım ama onu göndermeyi beceremedim. Onu nasıl yapacağım?
Merhaba,
Altın üye olmadığınızdan doğrudan resim-dosya paylaşamıyorsunuz.
Bu siteden Ekran görüntüsünü yükleyip paylaşabilirsiniz.
Dosya içinde Google Drive kullanırsanız erişim izni vermeyi Lütfen unutmayın.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2016 - Türkçe
netzone,
https://prnt.sc/122fki8

Haluk bey:
https://docs.google.com/document/d/1_vFgzb586dwJGkWT7ZbUK_xG28JPkOnY/edit
Bu değil ama problem aynı...
Şöyle anlatayım: Netten indirdiğim e-kitapları -deyim yerindeyse- e-redakte ediyorum. İşleri tamamlandığında yani okunur hâle geldiğinde internete tekrar göndereceğim. Hem okuyor, hem de başkalarının okurken aynı problemlerle karşılaşmamalarını sağlamaya çaba gösteriyorum.

Kitap, bir tane değil ki onlarca.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Excel Vers. ve Dili
2016 - Türkçe
Merhaba @babworex,
Kusura bakmayın 2 nolu mesajımda "... joker karakter kullanarak .." diye başladığım için; İşlem adımlarını sıralarken joker karakter kutusunu tıklamanız gerektiğini atlamışım. Bu kutuyu işaretleyip tekrar deneyiniz.
İyi çalışmalar.
"Yeni değer:" kutusu boş mu kalacak?

Ona da aynı şeyleri yazdım, "Bu değişiklik metni, aralık dışında bir grup numarası istiyor." mesajı çıkıyor.

Boş kaldığında yine aynı... "İşlem tamamlandı 0 değişiklik yaptık."

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba,
Dosyanızı erişime açmadığınızdan dolayı indiremedim. Belirttiğim adımlar hazırladığım dosyada olumlu sonuçlandı.
Haluk bey'in belirttiği gibi tırnak kullanımınızdan kaynaklı olabilir. Kontrol ediniz.
İyi çalışmalar.