Word ile kimlik kartı oluşturma

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-10-2020
Merhabalar arkadaşlar.
Elimde 500 kişinin bilgilerinin bulunduğu excel dosyası var. Bunlar için kimlik kartı oluşturarak yazdırmak istiyorum.
Bu işi Word uygulamasını kullanarak yapmayı düşünüyorum. Bu iş için posta gönderileri özelliğini kullanmayı düşünüyorum.
Postaları kullanarak bu kişilere ait kartları tasarladıktan sonra bir sayfada 6 veya 8 tane olacak şekilde tek bi sayfaya arka ve ön yüzlerini çıkarabilir miyim?
Bu konuda fikirlerinizi rica ediyorum.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Word'de adres mektup birleştirme özelliği, sanki sizin isteğinize yönelik bir çözüm. Konuyu, forumdan ve internette araştırarak öğrenmenizi tavsiye ederim.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
08-10-2020
Merhaba
Hocam biraz araştırdım. O özellik isteği karşılıyor. Tek sorun bir sayfaya 6 veya sekiz tane yazdırmak.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
... Tek sorun bir sayfaya 6 veya sekiz tane yazdırmak.
Merhaba, sorun olarak gördüğünüz yeri tam olarak anlayamadım. Bu aracı kullanarak aldığınız verilerde <<sonraki kayıt>> kullandığınızda sonraki satırın bilgilerini ekrana getirecektir.

Örneklemek gerekirse 6/8 adet kart şablonunuzu tek sayfaya yerleştirdiğinizi varsayalım. ilgili yerlere (Örneklemeyi kısa tutacağım)
6 karta da <<AD>> <<SOYAD>> alanlarını eklediniz ve ön izleme yaptınız, tüm alanlarda aynı ad ve soyadı göreceksiniz, Diğer kartların başına <<sonraki kayıt>> alanını eklemiş olsaydınız sayfanızdaki kartlarda farklı isimleri görebilecektiniz.
(!) bu işlemi tek tek yapmak zorunda da değilsiniz. tek kart için şablonu oluşturup otomatik olarak tüm verilerinizi sayfalara yayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
08-10-2020
Merhaba
Tek kartı oluşturuyorum. Sonra bitirip birleştirdiğim zaman her kart için bir bölüm ve sayfa oluşturuluyor. Yani bir kağıtta bir kart çımış oluyor. Bende kağıttan tasaruf için bir kağıt üzerine kaç tane sığarsa (6-8) çıkartıp kesmek istiyorum. Ancak bunu şuan için yapamadım.
Teşekkürler.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Demek istediğinizi şimdi daha net anladığımı düşünerek; Görsel nesneler üzerine verileri çekmeye çalıştığınızı bu nedenle sonraki kayıt işlemini kullanamadığınızı ön görüp önerebileceğim çözüm yolu şöyle olabilir.

- Kartınızı dilimlere ayırarak (Metin alanları dışında kalan yerleri parça parça tablo üzerinde yerleştirip) metin alanlarına tablo içinde veri çekerek kullanmanız halinde sonraki kayıtlara erişebilirsiniz.
- Ya da dilimleme yerine kartınızın görselini arka plan olarak kullandığınızda da uyarlayabilirsiniz.

*Örnek bir kart gönderirseniz şablon için daha net bir yönlendirme yapabilirim.

İyi çalışmalar.