Çözüldü word etiket ayar sorunu

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-05-2025
***10 cm genişlik x 7 cm yükseklik ayarı olan etiketimi istediğim gibi basamıyorum konu ile ilgili olarak ayar yapma konusunda yardıma ihtiyacım var hatayı nerde yaptığımı anlayamadım.
***etiket çıktılarını örnek olarak ekledim. Ben alanı tam kullanmak istiyorum ama ayar buna izin vermiyor.

Ekli dosyalar

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,
Ne kadar bir kayma söz konusu bunu net olarak anlayabilmek adına; Öncelikle etiket alanınızı bilgisayarda çerçeve ile belirtiniz. içerik olarak girebileceğiniz maksimum karakterlerle doldurudunuz [3 satırlık adres, 3 satırlık başlık gibi gibi] ve bir çıktı alınız.

Çıktınızda söz konusu kayma kadar çalışmanızda yukarıdan kenar boşluğunuzu arttırıp tekrar deneyiniz.

iyi çalışmalar.

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
07-05-2025
Merhaba,
Ne kadar bir kayma söz konusu bunu net olarak anlayabilmek adına; Öncelikle etiket alanınızı bilgisayarda çerçeve ile belirtiniz. içerik olarak girebileceğiniz maksimum karakterlerle doldurudunuz [3 satırlık adres, 3 satırlık başlık gibi gibi] ve bir çıktı alınız.

Çıktınızda söz konusu kayma kadar çalışmanızda yukarıdan kenar boşluğunuzu arttırıp tekrar deneyiniz.

iyi çalışmalar.
etiketimin ayarları ekteki gibidir. benim bbu ayarlar konusunda çok bilgim yok acaba bunlar doğrumudur.
b,rde ölçüleri aldım alttan 2 cm boşluk üstten 1cm boşluk sağdan ve soldan da 1 cm boşluk bırakıyor. ben ise tam kullanmak istiyorum :)

Ekli dosyalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Etiketiniz laser yazıcı etiketi mi yoksa sürekli form etiketi mi?
Laser ise işiniz kolay , tabi standart etiket ise, yoksa etiket ebatlarını ayarlamanız gerekir.

Sürekli form etiketi yani matrix yazıcı için ise bunun ayarı biraz daha zor, deneme yapmak gerek.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
birde ölçüleri aldım alttan 2 cm boşluk üstten 1cm boşluk sağdan ve soldan da 1 cm boşluk bırakıyor. ben ise tam kullanmak istiyorum :)
Merhaba,

Önceki konularınız da Etiket yazıcısı kullandığınızı ifade etmiştiniz haliyle sürekli form kullanıyorsunuz.

Necdet Bey'in de ifade ettiği gibi etiketiniz standart bir etiket ve word de hazır tanımlamalarda bu marka yok ise muadil markalardan (Örneğin: Tanex) karşılık gelen ürünü bulup. Bu ürüne ilişkin Word de hazır tanımlamayı seçerek net sonuç alabilirsiniz.

Şayet hazır ayarlarda ürününüz yok, muadilini de bulamadıysanız:

Etiketinizin boyutu , Etiket dışında kalan alanların boyutları ve Etikette net kullanmak istediğiniz boyutlar'ı cm cinsinden ölçüp verirseniz [Zor olacak ama] etiket şablonunuzu oluşturmaya çalışabilirim. Bu arada Basılı etiketlerinizde görüldüğü üzere bilgi girişini etiket üzerinde el ile yapıyorsunuz, bu şekilde mi devam edeceksiniz?

İyi çalışmalar.

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
07-05-2025
Merhaba,

Etiketiniz laser yazıcı etiketi mi yoksa sürekli form etiketi mi?
Laser ise işiniz kolay , tabi standart etiket ise, yoksa etiket ebatlarını ayarlamanız gerekir.

Sürekli form etiketi yani matrix yazıcı için ise bunun ayarı biraz daha zor, deneme yapmak gerek.
termal yazıcı ve her baskı komutu verdiğimde 10x7 etiket basıyor. Umarım açıklamam yeterlidir. :)

Ekli dosyalar

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
07-05-2025
Merhaba,

Önceki konularınız da Etiket yazıcısı kullandığınızı ifade etmiştiniz haliyle sürekli form kullanıyorsunuz.

Necdet Bey'in de ifade ettiği gibi etiketiniz standart bir etiket ve word de hazır tanımlamalarda bu marka yok ise muadil markalardan (Örneğin: Tanex) karşılık gelen ürünü bulup. Bu ürüne ilişkin Word de hazır tanımlamayı seçerek net sonuç alabilirsiniz.

Şayet hazır ayarlarda ürününüz yok, muadilini de bulamadıysanız:

Etiketinizin boyutu , Etiket dışında kalan alanların boyutları ve Etikette net kullanmak istediğiniz boyutlar'ı cm cinsinden ölçüp verirseniz [Zor olacak ama] etiket şablonunuzu oluşturmaya çalışabilirim. Bu arada Basılı etiketlerinizde görüldüğü üzere bilgi girişini etiket üzerinde el ile yapıyorsunuz, bu şekilde mi devam edeceksiniz?

İyi çalışmalar.
ürün bilgisini exeldeki şablonumdan giriyorum ordan da oluşan bilgileri worde çekiyorum etiket basmak için. Standardı bulamadım maalesef. Etiketi kullanan arkadaşın talebi yazıların büyük olması böylece koli üzerinde okuması kolay olur diye. Alan taşmayacak şekilde büyüttüm ama ekrandaki ayarda yazıyı görüyorum fakat etikete aktarınca :) kesik atıyor :)

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
07-05-2025
etiketimin ayarları ekteki gibidir. benim bbu ayarlar konusunda çok bilgim yok acaba bunlar doğrumudur.
b,rde ölçüleri aldım alttan 2 cm boşluk üstten 1cm boşluk sağdan ve soldan da 1 cm boşluk bırakıyor. ben ise tam kullanmak istiyorum :)
etiket ayarlarımı doğru yapmışmıyım sizce!

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
07-05-2025
Bana göre yanlış, bu yüzden sizden etiketin beyaz ve sarı kısımlarını ve de yazdırılacak net alanı ölçmenizi istemiştim.
sarı kısım .................. genişlik 10,30 cm - yükseklik 7,30 cm
beyaz kısım ............. genişlik 10,00 cm - yükseklik 7,00 cm
yazdırmak istediğim alan da beyaz kısımların 4 tarafından 0,30 cm boşluk kalacak şekilde

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Resimdeki gibi ayarlayıp deneyip sonucu paylaşırsanız boyutlarda düzenleme yapılabilir, yada siz deneme yaparak sonuca ulaşabilirsiniz.

[Sayfa genişliğiniz 10,30cm ve etiket ortada bulunduğundan sağ - sol kenar boşluklarınız 0,15cm olarak belirtildi.
Etiketin beyaz yerinin başladığı yerden bir sonraki etiketin beyaz yerine kadar olan kısımı 7,30cm ve etiket ortada bulunduğundan alt-üst boşlukları 0,15cm olarak belirledik.
sayfamızın genişliğini sarı alanın eşitliği ile eşit tuttuk fakat yüksekliğini sürekli olması sebebiyle 4 tane sığacak şekilde belittim. *Yazıcınız veri olmadığında sayfa sonunu otomatik algılaması gerekiyor.]

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
07-05-2025
Merhaba,

Resimdeki gibi ayarlayıp deneyip sonucu paylaşırsanız boyutlarda düzenleme yapılabilir, yada siz deneme yaparak sonuca ulaşabilirsiniz.

[Sayfa genişliğiniz 10,30cm ve etiket ortada bulunduğundan sağ - sol kenar boşluklarınız 0,15cm olarak belirtildi.
Etiketin beyaz yerinin başladığı yerden bir sonraki etiketin beyaz yerine kadar olan kısımı 7,30cm ve etiket ortada bulunduğundan alt-üst boşlukları 0,15cm olarak belirledik.
sayfamızın genişliğini sarı alanın eşitliği ile eşit tuttuk fakat yüksekliğini sürekli olması sebebiyle 4 tane sığacak şekilde belittim. *Yazıcınız veri olmadığında sayfa sonunu otomatik algılaması gerekiyor.]

İyi çalışmalar.
maalesef istediğim gibi olmadı. Ayarlar konusunda da çok bilgim yok kafayı yiyeceğim.Size ekte cıktı resmini attım.
Birde sizin göndermiş olduğunuz ayarda 2 değişiklik yaptım. Tabii doğru anlayabildiysek :)

Ekli dosyalar

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Aslına bakarsanız yukarıda da belirtmiştim;
[sayfamızın genişliğini sarı alanın eşitliği ile eşit tuttuk fakat yüksekliğini sürekli olması sebebiyle 4 tane sığacak şekilde belittim. *Yazıcınız veri olmadığında sayfa sonunu otomatik algılaması gerekiyor.]

Ekrandaki görüntü ile çıktının birebir uyuşmasını beklemeyin [Yazıcıdan yazıcıya ufak farklılıklar gözükebilir.]
Sorununuzu şu şekilde çözmeye çalışalım, Satır aralığınızı daraltalım. birde böyle deneyelim. Eğer yine sorun olursa hazırladığınız word sayfasını ve kaynak dosyasının boş halini göndermenizi isteyeceğim.

DAYWALKER2018

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016
07-05-2025
Merhaba,

Aslına bakarsanız yukarıda da belirtmiştim;
[sayfamızın genişliğini sarı alanın eşitliği ile eşit tuttuk fakat yüksekliğini sürekli olması sebebiyle 4 tane sığacak şekilde belittim. *Yazıcınız veri olmadığında sayfa sonunu otomatik algılaması gerekiyor.]

Ekrandaki görüntü ile çıktının birebir uyuşmasını beklemeyin [Yazıcıdan yazıcıya ufak farklılıklar gözükebilir.]
Sorununuzu şu şekilde çözmeye çalışalım, Satır aralığınızı daraltalım. birde böyle deneyelim. Eğer yine sorun olursa hazırladığınız word sayfasını ve kaynak dosyasının boş halini göndermenizi isteyeceğim.
Sorunu çözdüm :)
İlk olarak göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ederim. Yardımlarınızla sorunu çözüldü ama takıldığım noktayı size dosyayı da göndersem çözme şansımız yoktu :) Zebranın kendi ana ayarları mevcutmuş dışarıdan bağlantı kurulduğunda oradaki ayar ne ise ona göre çıktı veriyor :) yani o ayar 8 x 6 gibi birşeydi. O ayarı 10 x 7 çevirdim ve istediğim sonucu çıktıda almaya başladım. :):):) başka sorularda görüşmek dileğiyle BAŞARILAR DİLERİM

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Sorununuzun çözülmesine sevindim. Faydam olduysa ne mutlu bana.
İyi çalışmalar.