Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
Bu program ile,

Noterler Birliğinin Web servisi olarak sağladığı
Vergi No / TC No sorgulama ve doğrulama özelliğini kullanabilirsiniz.

Sisteme giriş için Noterlerden ücretsiz alabileceğiniz kullanıcı adı/şifreye ihtiyacınız var.

Programın özellikleri;
Sorgulanan Vergi No/TC No için sisteme girilmiş olan

| Kimlik-Vergi No | Ad-Soyad | Baba Adı | Ünvan | V.D.Kodu | Vergi Dairesi | Adres | İş Adresi | Meslek Kodu/İsmi | Faal | Tür |
bilgilerini listeler.

Sorgulanan sonuçları toplu liste olarak excele alabilirsiniz.

Toplu Sorgulama özelliği;
Alt alta girilen numaraları topluca sorgulayabilirsiniz. (sorgulanacak toplu listenizi kopyala/yapıştır yapabilirsiniz)

Elinizde 1 karakterinin hatalı olduğunu düşündüğünüz numaralar için size vereceğimiz excel dosyası ile,
o numaraya ait üreteceği kombinasyonlar ile doğru numarayı bulmanızı sağlayacaktır.

Örneğin; hatalı vergi numaralamız 1251261290
bu numaradan üçüncü karakter olan 5'in aslında 4 olması gerekiyor...
Kombinasyon üretme excelinden alacağınız sonucu, toplu sorgulama alanına yapıştırdığınızda doğru vergi numarasını ve sorgu sonuçlarını size gösterecektir...

Program bedeli 300 TL

Program ile ilgili soru ve talepleriniz için buradan yazabilirsiniz...

Ekran Görüntüsü ve Kullanımı İle İlgili Görüntüler:

Youtube:

. . .

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excell 2016
Hocam elimde 500 den fazla vergi kimlik numarası var bunların isimerini ve de vergi dairelerini toplu olarak almam lazım. tek tek baya vaktimi alacaktır. Acaba bir yolu varmı excel deki listeyi toplu olarak oraya eklemenin. Noterler birliğinden kullanıcı adı aldım. ama tekli giriş izni veriyor.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Toplu Sorgulama özelliği;
Alt alta girilen numaraları topluca sorgulayabilirsiniz. (sorgulanacak toplu listenizi kopyala/yapıştır yapabilirsiniz)
Toplu sorgulama yapılabilir. Excelden listeyi seçip, programdaki toplu sorgulama alanına yapıştırıp. Sorgu işlemini başlatabilirsiniz...

.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010- TÜRKÇE
Hüseyin bey merhaba , Hangi linkten alıyor verileri?

Excel Vers. ve Dili
WEB servis ile kod yazarak sorgulama yapmak istiyorum.
Merhaba bu program ile birlikte şifre geliyor mu ? Yada şifreyi herhangi bir noterden almak mümkün mü ? Yada şifre alabilmek için gerekli şartlar nelerdir ? Ben bilgisayar programcısıyım. Ve programımdan TC si girilen kişinin vergi mükellefi olup olmadığını sorgulayarak öğrenmek istiyorum.
Teşekkürler.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Merhaba bu program ile birlikte şifre geliyor mu ? Yada şifreyi herhangi bir noterden almak mümkün mü ? Yada şifre alabilmek için gerekli şartlar nelerdir ?
.

Kullanıcı adı şifre noterlerden alınıyor. Mali müşavirler alabiliyor. Talebe göre şirket yetkilisinede verebilirler.

.

Excel Vers. ve Dili
Şifre için dün akşam noterler birliğine bir mail atmıştım. Gelen cevap aşağıda..

Sayın ERZİK,

Defter ve Belge Onay İşlemlerinde kullanılması için Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kurumumuza açılan mükellef sorgulama servisinin amacı dışında kullanım tespiti nedeni ile kapatılmasına karar verilmiştir. Talebin servisin sahibi Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan yapılması uygun olacaktır.

Saygılarımızla
Türkiye Noterler Birliği
E-Hizmetler Teknik Destek Ekibi

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
.

Az önce kullandım bir sorun görünmüyor. Noterler birliği yerine yetkili mali müşavir, çalıştığı noter ile irtibata geçse daha uygun olur.

.

Excel Vers. ve Dili
Bu sorgulamayı GİB'in web portalından şifresiz işlemlerden herkes yapabiliyor. Ben GİB'e de yazdım böyle bir WEB servis var mı diye bana yok dediler. Alo 189 'u arayıp sorun diye cevap yazdılar. Neden herkes işi yokuşa sürüyor anlamadım !!

Excel Vers. ve Dili
Noterler birliğinden gelen mesajda Kapatılmasına karar verilmiştir. diyor. Kapatılmıştır demiyor. Yani ne zaman kapatılacak süre belirtilmemiş. (Eğer doğru ise)

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Bu sorgulamayı GİB'in web portalından şifresiz işlemlerden herkes yapabiliyor. Ben GİB'e de yazdım böyle bir WEB servis var mı diye bana yok dediler. Alo 189 'u arayıp sorun diye cevap yazdılar. Neden herkes işi yokuşa sürüyor anlamadım !!
.

Benim programımla ikisinin yaptığı aynı değil. Program ile elinizde numara olması yeterli.
Aradığınız profesyonel çözümler ise mail yazışmaları ile ilerleyemezsiniz. Kurumsal kimlikle görüşmeler yapmalısınız.
Mevzuatı takip ediyoruz, gelen bilgi adres bilgisi durdurulabilir şeklinde...

.

Excel Vers. ve Dili
Biliyorum. siz WEB servis ile sorguluyorsunuz. XML formatında veri gönderip cevap alıyorsunuz. Zaten bende bunu yapmak istiyorum. Haldeki müşterim fatura keserken faturadaki vergi yada TC kimlik numarasına göre vergi mükellefi mi anlayıp ona göre KDV tahakkuk ettirecek. Şu an bunu yapamadığım için GİB portaldan bakıp işlem yapıyorlar. Buda zaman ve iş kaybı oluyor.
Ancak rakip firma bunu yapmış. Bir yerden şifre almış sanırım arka planda WEB servisten bunu sorgulayıp cevap döndürüyor.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
.

Kendi çalışmalarınıza göre revize etmek için programın açık kaynaklı halide satılıktır.
Talepleri buradan yazabilirsiniz.

.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010- TÜRKÇE
Şahıs sorgulamasında vergi no ile sorgu yapıldığında yanıt dönüyor mu deneme yaptınız mı?
Ek olarak devlet kurumlarında adres bilgisi geliyor mu?

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Şahıs sorgulamasında vergi no ile sorgu yapıldığında yanıt dönüyor mu deneme yaptınız mı?
.

Test etmek için özelden sorgulanacak numaraları yazın, dönen sonuçları size göndereyim.

.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
.

Test bilgileri için teşekkürler. Sonuçları size özel mesaj ile gönderdim.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...