Userforma excelsheet eklemek...

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Bilgi sahibi yada uygulaması olan arkadaşım bilgi paylaşabilirmi ?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Hatırladığım kadarıyla "Spreadsheet" nesnesinin kullanımı bundan 10 yıl önce falan kaldırılmıştı...... Şimdiki MS Office paketlerinde olacağını sanmıyorum.

.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
İnceleyiniz.

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Hatırladığım kadarıyla "Spreadsheet" nesnesinin kullanımı bundan 10 yıl önce falan kaldırılmıştı...... Şimdiki MS Office paketlerinde olacağını sanmıyorum.
Konuyu biraz araştırdım 2003 versiyonlarından bahsediliyordu ... Aslında amacım şu X bir veri sayfasını dogrudan müdahale ettirmeden,yani sistemin arka tabanının kapalı olmasını istediğim için arayıştayım aklınıza gelen çözüm önerisi varsa sevinirim...
.

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Benzer bir şekilde veritabanını değil de çalışma sayfasındaki grafiği form nesnesi üzerinde görüntülemek için biraz araştırma yaptığımda benzer öneriler sonucu "Spreadsheet " nesnesi ile biraz çalıştım ancak çok verim alamadım. Nesne ofis içerisinde direk bulunmuyor. DLL dosyasını kendiniz ekleyip reg etmelisiniz. DLL dosyasını ekliyorum. Küçük bir açıklama da dosya içeriğinde var.
Kod:
https://s2.dosya.tc/server12/dvnu9y/owc11.dll.rar.html

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Verileri ListBox nesnesinde görüntülemeyi düşündünüz mü?

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Benzer bir şekilde veritabanını değil de çalışma sayfasındaki grafiği form nesnesi üzerinde görüntülemek için biraz araştırma yaptığımda benzer öneriler sonucu "Spreadsheet " nesnesi ile biraz çalıştım ancak çok verim alamadım. Nesne ofis içerisinde direk bulunmuyor. DLL dosyasını kendiniz ekleyip reg etmelisiniz. DLL dosyasını ekliyorum. Küçük bir açıklama da dosya içeriğinde var.
Kod:
https://s2.dosya.tc/server12/dvnu9y/owc11.dll.rar.html
Eyvallah üstad inceleyeceğim

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Verileri ListBox nesnesinde görüntülemeyi düşündünüz mü?
Korhan hocam verileri listboxta yapıyorum. bu konuyu araştırmanın nedeni ise finalini yapmış olduğumuz bir programın sabit sayfalarını,kullanıcının ehli keyif ulaşmasını engellemek ,tabi bu sabit sayfalara veri akışı,şimdilik kopyala yapıştır yaptırarak veri datası oluşturuluyor (mizan kopyalanıyor) bu mizanı kapalı dosyadan aldırmak ta çözüm ama farklı programların farklı mizan dizaynları ve kullanıcı tarafından veri dosya ya konulmadan önce veri kaybina sebep vermesi ...dolayısiyle örnek olarak sadece A ve B sutunlarini bir yolunu bulup userform 'daki buton vasitasi ile sadece ilgili alanları açtırarak kopyalama yaptıracağım ...not bu kopyalama işlemi ayda 1 defa oluyor... amacım programdaki sabit iki sayfayı (diğer sayfaları silmesi önemli değil kapalı dosyadan veriler aliniyor) koruma altına almak. sabit sayfanın verileri programın her aşamasında özellikle mizan karakterlerini, mizan sayfası dediğimiz sabit sayfadan defalarca görebiliyor