USERFORM İÇİNDE ADMİN GİRİŞ BUTONU

Excel Vers. ve Dili
ofis 365
Selamlar yapmış olduğum excel çalışmamda çalışma kitabı açılınca otomatik olarak userform tam ekran olarak açılıyor, userformu arayüz olarak kullanıyorum, biden fazla kullanıcı olacağı için çalışma kitabıma müdehale olmaması için userformda çarpıya basınca otomatik olarak çalışma kitabını komple kapatacak şekilde ayarlardım .

Yalnız burada bir sorunum var, userform içine gerektiğinde kodlara müdehale edebilmek için admin giriş diye bir buton koymak istiyorum, ancak çalışma kitabındaki sayfaları görebilmem için userformu kapatmam gerekiyor, e userformu devre dışı bırakmak için admin butonuna tıkladığımda bu seferde userformu kapanınca çalışma kitabı kapansın şeklinde ayarladığım için çalışma kitabı tamamen kapanıyor.

Sadece adminin istediğinde userformu kapatıp sisteme müdehale edebilmesini ve diğer kullanıcıların ise mevcutta olduğu gibi userfomu kapatmak istediklerinde çalışma kitabının kapanmasını ve sadece userform ile çalışabilmesini sağlamaya çalışıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Son düzenleme:

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-10-2028
Admin girişi esnasında Userform1.Hide komutu ile gizlemeyi deneyin.