Tunceli Jandarma icin yardima ihtiyacim var,

Degerli abilerim,

Tunceli' de Dis karakolda uzun donem olarak vatani gorevini yapan bir askerim. Nobetler konusunda ciddi sikintilar yasamaktayiz. Zalim bir kisa donem cavusumuz var ve kendi cikarlari dogrultusunda -20 derecelere varan soguklarda gece nobetleri yazarak askerlere eziyet oluyor. Bu durumu rutbelilere arz etmemize ragmen nobetlerle ilgilenebilecek baska asker olmadigi icin bu iskenceye magruz birakiliyoruz. Karakol komutanimiza excel uzerinden bir tablo yapilarak bu sorunun adilce cozulebilecegini soylememiz uzerine teklifimiz kabul gordu. Fakat bu derece excel bilgimiz olmadigi icin işin ehli siz degerli abilerimden yardim istemek zorundayim. Forumumuzdan nobetle ilgili tum ornekleri indirip denememe ragmen kendimize gore kisisellestiremedigim icin derdimize care bulamadim. Ve bu isi cozebilmem icin 3-4 gunluk bir sure tanindi bana. Askerler her gun nobetle ilgili sikayetlerde bulunmasi uzerine komutanimiz bir duyuru yaparak " bir program uzerinde calisiyoruz, bitince herkes esit nobet tutabilecek " dedi ve ne yazik ki bu bilgiye tam anlamiyla sahip olmadigim icin cok mahcup olacagim ve nobet konusunda adaletsizlik yasamaya devam edecegiz.

Allah rizasi icin bize bu konu ds yardimci olursaniz gece gunduz duaciniz olacagiz.

Toplamda 45-50 askerimiz var ve 7-8 nobet kulemiz bulunmakta. Paylastigimiz tabloda gordugunuz uzere nobet saatlerimiz bulunmakta. Bu tabloya gore bize her gun adil bir sekilde dagitim yapabilecek bir tabloya ihtiyacimiz var.

Ve ayrica fonksiyon olarak bazi askerlerin nobet kuleleri ve saatleri sabit olmak zorunda. İsmini girdigimiz bir askerin nobet tutamayaci kuleleri ve saatleri isaretleyebilecegimiz bir opsiyon saglanabilir mi? Atamalari buna gore adilce dagitacak bir tablo hazirlayabilecek yardim ve vatansever abilerime verecegi destek uzerine simdiden cok tesekkur ediyorum. Ve ayrica, son olarak; karakolumuzda internet imkanimiz maalesef yok ve cep telefonu kullanmak kesinlikle yasak. Zor sartlar altinda telefonumdan yaziyorum bu konuyu. Hazirlanacak olan tabloyu ise cok zor sartlar altinda karakola sokmayi basardigim otg kablo yardimi ile telefona usb bellek baglayarak alabilecegim. Degerli zamaninizi ayirdiginiz icin binlerce kez mennettarim size. Saygilarimla

Nobet tablomuz: http://hizliresim.com/99WlNN
J.er omer kocoglu

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Personel listesinin ve nöbet saatlerinin olduğu benzer bir listeye ihtiyacınız var.
Gündüz nöbetleri çok önemli değil. Sayısı az ve kısa o yüzden rastgele yazılabilir.
En yeni tertibe ve en boş olanlara yazılır.

Gece nöbetleri için resimdeki tabloyu oluşturun ve
bu gece 04-06 tutan ertesi gece bir satır yukarı çıksın. Bir turu tamamlayan personel sayısı yeterliyse istirahat edip, tekrar en alttan listeye girer.

Bu şekilde bir askerin hangi günler hangi saatlerde nöbet tuttuğunu raporlayabilirsiniz.

Not: 45-50 asker ile 8-9 nöbet yeri çevirmek zordur.
Nöbetleri beğenmeyip söylenen çok olur ancak kimse oturup başına yazmakta istemez.

Excel Vers. ve Dili
2010 & 2007 & 2013
Selamûn Aleyküm,

Doğru anladım mı diye soruyorum. Örnek 02:00 - 04:00 nöbetinde toplam nöbet tutan asker 16 mı ?

Merhabalar, oncelikle hepinize cok tesekkur ediyorum degerli desteginiz ve yorumlariniz icin.

Gece her nobete 10ar asker cikiyor gunduz ise 6 sar asker. Fakat bu Sam asker sayimizin cok az olusu yuzunden boyle.

Huseyin abimin dedigi gibi bu gece 4-6 nobeti tutan ertesi gun aksam 6-8e veya 8-10a gelmesi mukafat anlaminda olur. Gunduz ve gece vardiyasi olarak ikiye bolunen bi nobet mantigi yok burda maaleaef. Mesela asker aşçı, bu adam oglen 12-3 nobetine cikmiyor cunku en yogun oldugu saatler fakat aksam veya gece nobetine cikabilir. Hazirlanan tabloda karıştır butonuna veya nobetleri dagit butonuna bastigi zaman her gun ikiser saat duserek veya artarak dagitim yapilabilir. Boylelikle cikmamasi gereken saatler disinda her saati basamak seklinde giderse cok adil bir dagitim olur. Ve ayrica yine huseyin abimin dedigi gibi asker sayisi az oldugu icin nobetleri cevirnek cok zor oluyor ve cavus kime giciksa ona fazlqdan nobet yazarak adaletsizlik yapiyor.

Samet abicim suan nobette oldugum icin ornek tabloyu goremiyorum sabah bakabilecegim. O zamana kadar yardimci olabilirseniz cok mutlu edersiniz bizi. Aylik periyodlarda yapmasi da cok gerekli degil. Nobetleri dagit butonuna bastigimiz zaman haftalik olarak bile yeterli olabilir sizi cok ugtastirmamak adina.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Sayın lacrimas, merhaba,

Alternatif,

40-45 kişi olduğunuza göre 1 Tk.sınız,

Tk.K. sb./astsb. veya bağlı olduğunuz Tabur veya Alay seviyesinde, yetkili sb./astsb. "Karanet" e girerek "Erbaş ve Erler İçin Nöbet Programı"nı indirebilir.

Teşekkür ederim.

Merhabalar sayin 1al2ver, cevabiniz ifin oncelikle cok tesekkur ederim. Bunu rutbelilerimiz ile mutlaka paylasacagim fakat sizin bildiginizi ne yazik ki asil bilmesi gerekenler bilmedigi icin bu tarz sikintilara magruz birakiliyoruz. Suan hala karanet de bulunan calisma faal bulunuyorsa cok mutlu oluruz, aksini dusunecek olur ise yardimlarinizi simdiden dort gozle bekliyoruz. Saygilarimla