Toplu hes kodu sorgulama

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
@Korhan Ayhan
Belirttiklerinizi değiştirdiğimde çözüm oldu teşekkürler. Son Olarak kişilere numara vermek istiyorum fakat bunları otomatik hale getirecek bir formüle de ihtiyacım var.

=EĞER(B17="";"";"12.")
=EĞER(B17="";"";"13.")
=EĞER(B17="";"";"14.")

Hücre doluysa sayfa numarası yazsın istiyorum. hücreyi yan tarafından çekerek formülü kopyalamak istiyorum fakat mümkün olmuyor. Sizce ne yapmalıyım

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

C++:
=EĞER(B17="";"";SATIR()-5&".")

denese

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-03-2026
Merhaba,

Uygulama çok kullanışlı. Ufak bir iyileştirme yapılabilir mi? Risk durumuna yani B sütununa, sorgu sonrasında sanırım Risksiz durumda olanlar için HES kodunu getiriyor. Buraya "Risksizdir" ya da "Risklidir" yazmasını nasıl sağlayabiliriz?

226050

sward175

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Microsoft Office 365 Tr 64 Bit
04-06-2024
Herkese Merhabalar,
Bir ricada benden,
Alt sıralara yeni Hes kodu eklenince öncekilerle beraber değil de sadece alta eklenenleri sorgulayabilir mi ?
Teşekkürler,
sward175

msofuoglu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 Pro. 64 bit Türkçe ve Office 365
27-01-2027
@harme88,

Bu satır risk durumunu B sütununa yazdırıyor.

Cells(i, 2) = IE.Document.getElementsByTagName("dd")(3).InnerText

Bold olan bölüme 3 yazarsanız C sütununa yazar.
Korhan hocam merhaba, hes kodu sorgulama çalışmanız için teşekkür ederim, gerçekten faydalı oluyor. Benim sizden istirhamım bu sorgulanan HES kodunun karşısında "Riskli" veya "Riskli değil" durmunu nasıl anlamış olacağız. Şimdiden teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
Cells(i, 2) = IE.Document.getElementsByTagName("dd")(3).InnerText yazarsanız risk durumunu alıyor.(Riskli ya da değil.
Cells(i, 2) = IE.Document.getElementsByTagName("dd")(4).InnerText kalan süreyi yazıyor.

msofuoglu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013 Pro. 64 bit Türkçe ve Office 365
27-01-2027
Cells(i, 2) = IE.Document.getElementsByTagName("dd")(3).InnerText yazarsanız risk durumunu alıyor.(Riskli ya da değil.
Cells(i, 2) = IE.Document.getElementsByTagName("dd")(4).InnerText kalan süreyi yazıyor.
Değerli askm hocam, öncelikle ilginiz ve yardımınız için teşekkür ederim. Dediğiniz şekilde değişiklik yapınca her iki şekilde sonuç verdi. Sağlıklı günler dilerim.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Merhaba
Module atanan kod çalıştırılınca özellikle sabah saatlerinde denendiğinde genelde şu satır sarı olarak hata veriyor

(b)IE.Document.getElementById("tridField").Value = Worksheets("sorgukodu").Range("B1").Value (/b) kullanıcı bilgisini sorgu kodu yaptım.

ve bu yoklamayı kişiyi bir çeşit saglık testi icin gerekli muayene cihazına almadan önce yapmam işi çok rahatlatıp olası riski en aza indirecek. Akşam saatlerinde ise bazen akıcı bir şekilde çalışıyor. Bunu yardım üzerinden aradığımda şunu diyor :

" Bir nesne özelliğine veya yönteme başvurdunuz, ancak geçerli bir nesne niteleyicisi sağlamadınız.
Bir nesne tanımlamadıysanız, bir nesne niteleyicisi belirtin. Örneğin, formun kendi modülünden bir form özelliğine başvururken bir nesne niteleyiciyi atlayabilseniz de, özelliğe standart bir modülden başvururken niteleyiciyi açıkça belirtmeniz gerekir."

Bir programın ön basamağı olan bu hes araştırma ve cevabını aldıktan sonra devam etttirme konusunda bu sorun oluşturuyor. Birinci karşılaştığım problem bu olmakta, ikinci problem ise e devlette koda karşılık verilen bütün bilgiyi çekme sureti ile hes kodunun kişiye ait olduğunu görerek emin olmam da gerek , yani 2 satır bilgi , sağolsun bazı gelenler sağlam kişi kodu alıp söylediğinden yetmiyor kanıt gerekiyor.

Bu iki husus konusunda yardımınızı rica ederim , kendi düzeltme ve uyarlamalarla bu cevaba ulaşamadım

Excel Vers. ve Dili
office 365
Peki hocam. bu sistemi; pc kamerası qr kodu okusun, kodu excele aktarsın, excel sürekli açık olan e devlet üzerinde kodu kendi sorgulasın şeklinde geliştirebilir miyiz? Bilgi verilmesi rica olunur.