toplamada hareketsiz değerleri toplamama hatası

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Arkadaslar merhabalar iki tablo arasındaki verileri toplama işlemi yapıyorum istediğim toplamları tabloda alıyorum fakat sıfır olan değerler değişiyor öyle oluncada kalan hesabı yapmıyor. Hareketsiz stokların değerlerini sıfır çeksin yada toplama yaparken dikkate almasın şeklinde nasıl yapabiliriz.

UPDATE Hammadde SET Hammadde.Giren = DSum("m2","HamGiris","Hammadde='" & [Hammadde].[Hammadde] & "'"), Hammadde.Cikan = DSum("Uretime_girenm2","HamCikis","Hammadde='" & [Hammadde].[Hammadde] & "'");

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Tablodaki alanı varsayılan olarak 0 yaparsan olur bence...

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
hocam yaptım tüm istediğim güncellemeleri sorgudan istediğim veriyi çekiyorum fakat çektiğim tabloda güncelleme yaptığım zaman değer olmayan sütünlarda default değerler siliniyor. 0 olduğu zaman toplama yapıyor fakat 0 olmadığında toplam almıyor. güncellemeleri yaparken sorgu olarak hareketsiz sütünları dikkate almasın nasıl yapaibliriz? varsayılan değerler tasarım tablosunda 0 olarak düzeltilmiş.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
hocam sorgu ile yaptım. fakat şöyle bir sıkıntım var negatif sonuçları 0 yazmasını istiyorum yada yazmasın nasıl yapabiliriz.

Nz([toplam_siparis];0)-+Nz([stok_durumu];0)

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Eğer ile yapabilirsin. formülün önüne eğer formülü ekle sonuç 0 değerini alabilirsin

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
onu hallettim hocam asıl tek sorun kaldı userform üzerinden sorguları çalıştırmak. Bu konuda desteğe ihtiyacım var, bilginiz varmı bu konuda

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Userform üzerinde ne gibi bir sorgu yapmak istiyorsun?

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
hallettim hocam teşekkür ederim