Çözüldü Tekrar eden kayıtlardan benzersiz olanlarını başka bir sayfaya aktarma.

Excel Vers. ve Dili
2010/Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21/09/2023
Merhaba;

Ek' li örnek dosyamdaki verilerden ;

Örneğin, aynı isimdeki kişilerin ilk satırındaki değer kişinin bir alt satırındaki (2.ismi) değerlerin içinde yoksa (yani benzersizi) Sayfa2' deki aynı satırına yazılması,
aynı şekilde tam tersi olarak kişinin ikinci satırındaki değer ilk satırında (1.ismi) yoksa (yani benzersizi) yine Sayfa2' deki aynı satırına yazılması.

Bu işlemi çalıştıracak bir makro derlemesi yapılabilir mi. Konu hakkında lütfen yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010/Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21/09/2023
Hocam çok ama çokk teşekkür ederim. Buradaki gibi personellerin eğitimlerini (asıl dosyamda) kod ile takip ediyorum. Yüzlerce satırı malesef her iki satırı seçip koşullu biçimlendir yöntemiyle yinelenen değerleri bulma ile yapıyordum. Çok fazla vaktimi alıyordu. Şimdi çok daha pratik oldu.

Sayenizde öğreniyorum bende, pratikler geliştiriyorum.
Bende size, bu sitenin kurulmasında emeği geçen ve halen gelişmesine katkıda bulunan diğer hocalarıma 40 yıl duacıyım. ;)

Sağolasınız, iyiki varsınız..

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Hocam çok ama çokk teşekkür ederim. Buradaki gibi personellerin eğitimlerini (asıl dosyamda) kod ile takip ediyorum. Yüzlerce satırı malesef her iki satırı seçip koşullu biçimlendir yöntemiyle yinelenen değerleri bulma ile yapıyordum. Çok fazla vaktimi alıyordu. Şimdi çok daha pratik oldu.

Sayenizde öğreniyorum bende, pratikler geliştiriyorum.
Bende size, bu sitenin kurulmasında emeği geçen ve halen gelişmesine katkıda bulunan diğer hocalarıma 40 yıl duacıyım. ;)

Sağolasınız, iyiki varsınız..
Çok teşekkürler, sağ olun.