SAYILAR ARASINA NOKTA KOYMA

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2010 TÜRKÇE
Merhaba;
Metin exeldeki hesap planındaki biçimi
10201001 şeklinde
Benim bütün hücrelere uygulamak istediğim biçim 102.01.001 şeklinde olmalı.
Nasıl yapabilirim?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Uygulama alanını seçiniz.Biçim, Tüm sayı biçimleri,İsteğe uyarlanmış,Tür yazan alana aşağıdaki kodu kopyalayınız.
Kod:
###"."##"."###

Excel Vers. ve Dili
2013
nokta eklemek istediğiniz hücrenin bir yanındaki hücreye aşağıdaki formülü yapıştırırsanız sanırım işinizi görür.

Kod:
=BİRLEŞTİR(SOLDAN(A1;3);".";PARÇAAL(A1;4;2);".";SAĞDAN(A1;3))

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2010 TÜRKÇE
Uygulama alanını seçiniz.Biçim, Tüm sayı biçimleri,İsteğe uyarlanmış,Tür yazan alana aşağıdaki kodu kopyalayınız.
Kod:
###"."##"."###
Çok afedersiniz, Biçim, Tüm sayı biçimleri,İsteğe uyarlanmış,Tür yazan alana , dediğiniz yeri bulamadım, nereye yazacağım bu kodları ??? çok acil yardım lütfen :(

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2010 TÜRKÇE
Çok afedersiniz, Biçim, Tüm sayı biçimleri,İsteğe uyarlanmış,Tür yazan alana , dediğiniz yeri bulamadım, nereye yazacağım bu kodları ??? çok acil yardım lütfen :(
bir de sıkıntım şu, A1 diye belirttiğiniz üst alanda A yok orada da 1 gibi sayılar bulunmakta, A B C ŞEKLİNDE FORMATA NEREDEN ÇEVRİLİYOR?

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Selamlar
Bahsettiğiniz şekildeki hücreleri seçin >Sağ Klik > Hücreleri biçimlendir > İsteğe uyarlanmış > Tür Kısmına Sayın @çıtır hocamın verdiğini yazın

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2010 TÜRKÇE
Selamlar
Bahsettiğiniz şekildeki hücreleri seçin >Sağ Klik > Hücreleri biçimlendir > İsteğe uyarlanmış > Tür Kısmına Sayın @çıtır hocamın verdiğini yazın
Teşekkür ederim yeri bulup kodu yazdım, ancak noktalı şekle çevirmedi , istediğim şekle dönmedi, nerede hata yapmış olabilirim :(

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2010 TÜRKÇE
dosyayı eklerseniz yardımcı olayım
denilen şekilde yaptım ama maalesef niye olmadığını anlamıyorum, bu veriler , sayı, metin veya olması gereken bir biçimi mi var diye olmamıştır. Yeni üye oldum sanırım dosya ekleyemiyorum çok teşekkür ediyorum size, ancak çözemedim bu konuyu şuan , neden noktalı şekle çevirmiyor olabilir ki ???

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Önçe alan seçiniz veya bir hücrede iken işlemi yapınız sonra işlemi yaptığınız hücre kopyala yapıp özel biçimleri yapınız.

Ekli dosyalar

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba, Hücre(ler) seçildikten sonra Hücre biçimlendirmeyi arkadaşlarımızın belirttiği şekilde uyguladıysanız sonuç istediğiniz gibi olmuş olması gerekir.

Siz sadece görsel olarak bu şekilde görünsün mü istiyorsunuz, yoksa söz konusu banka hesabı ile farkı bir yerde işlem yaparken noktalı olarak kullanmak mı istiyorsunuz? (Örnek: arama yaparken noktalı aramanız halinde bu biçim değişikliği sonucuna ulaşamayabilirsiniz, bulmak için noktasız aramanız gerekir.)

@SERPİLÖNAL Altın üye olmadığınız için arkadaşların eklediği resimleri göremeyebilirsiniz, Aşağıdaki resim diğer arkadaşlar tarafından paylaşılan resimlerle aynı yeri işaret etmektedir.

iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2010 TÜRKÇE
gördüğüm kadarıyla istediğiniz şekilde olmuş. sorun nerede anlayamadım?
herkese yardımcı olmaya çalıştığı için ayrı ayrı teşekkür ediyorum ancak olması gereken noktalı şekle çevirmiyor, denilenleri yapabildiğim halde, nerede gördünüz istediğim şekilde olmuş diye bilemiyorum çünkü ben dosya da ekleyemiyorum , gönderdiğiniz resimli örnekleri de açaçmıyorum, altın üyelik gerekiyor diyor. Yani kısacası çözülmedi sorunum :(

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2010 TÜRKÇE
Merhaba, Hücre(ler) seçildikten sonra Hücre biçimlendirmeyi arkadaşlarımızın belirttiği şekilde uyguladıysanız sonuç istediğiniz gibi olmuş olması gerekir.

Siz sadece görsel olarak bu şekilde görünsün mü istiyorsunuz, yoksa söz konusu banka hesabı ile farkı bir yerde işlem yaparken noktalı olarak kullanmak mı istiyorsunuz? (Örnek: arama yaparken noktalı aramanız halinde bu biçim değişikliği sonucuna ulaşamayabilirsiniz, bulmak için noktasız aramanız gerekir.)

@SERPİLÖNAL Altın üye olmadığınız için arkadaşların eklediği resimleri göremeyebilirsiniz, Aşağıdaki resim diğer arkadaşlar tarafından paylaşılan resimlerle aynı yeri işaret etmektedir.

iyi çalışmalar.

benim yapmak istediğim noktasız haldeki tüm muhasebe hesap planını, noktalı olarak istediğim şekle dönüştürmek, excel de bu hale çevirdikten sonra, muhasebe programına hesap planını bu şekildeki veriyle içeri aktarmak. Ancak denilen şekilde herşeyi yaptığım halde( ki ilk sorduğum zaman nerede yapacağımı bulamamıştım sağolun yapılacak kısmı gösterdiler doğru yerde kodu girdim ancak çevrilmiyor 102.01.001 şekline verim ), noktalı şekle dönmüyor söz konusu alandaki veri, neden olmuyor anlamıyorum ki ?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Anladığım kadarı ile siz bu değerleri noktalı hale çevirdikten sonra başka bir ortamda kullanacaksınız.
Bu durumda 3 nolu mesajı dikkate almalısınız.

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2010 TÜRKÇE
Merhaba,
Anladığım kadarı ile siz bu değerleri noktalı hale çevirdikten sonra başka bir ortamda kullanacaksınız.
Bu durumda 3 nolu mesajı dikkate almalısınız.
evet yapmam gereken bu, ## kodlu yapın diye herkesin cevapladığı işlemle ne yapılıyor ki, bununla noktalı hale gelmiyor verim, bu ne işe yarıyordu o halde? 10201001 olan verimin excelde 102.01.001 hale gelmesini istedim baştan beri, burda yazdığım tek bir satırı, tüm hesap planını bu şekilde değiştirecektim, yapmam gereken buydu, bu ### kodlu işlemle olmuyor muydu yani? 3 nolu formüldeki A1 şeklinde yazın denilen kısımda ise sorunumu da yazmıştım, üst başlıklar excelimde ABCDE diye gitmiyor başlıklar, 1 2 3 4 ... şeklinde gözüküyor, bunu nasıl çevirebilirimi de sormuştum . Çok sağolun desteğiniz verdiğiniz bilgi için. Formül yazabilmem için, bunu halledebilmem gerekiyor sanırım ama nasıl?

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba,
Söz konusu biçimlendirme sadece excel üzerinde görsel olarak işinize yarar. Başka bir program ile bu dosyadaki verileri almaya çalıştığınızda yaptığınız biçim değişikliği gözardı edilir. Bunun için @Necdet Bey 3 No'lu mesajı kullanmanızı önerdi.

Söz konusu tablonuzun şekliyle ilgili bir bilgiye sahip olunmadığı için 3 no'lu mesaj size A1 hücresinde olduğu varsayılarak formüle yansıdı. Siz Hesap kodlarınızın olduğu sütunun yanına 1 sütun açmalı ve A1 yazan yer İlk satır olduğu varsayımına göre aşağıya doğru hücre kulpundan tutarak çoğaltmalısınız, tabi bu dosya aktarım öncesi yapacağınız ilk adım olacaktır..

Herhangi bir paylaşım sitesi üzerinden özel bilgi içermeyen dosyanızı paylaşabilirseniz çözüme ulaşmanız daha kolay olacaktır. (Örnek Site: Wetransfer)

iyi çalışmalar.