Sayfaya sığdırma ve sayfa silme

magnesia

Yasaklı üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01.01.2023
Arkadaşlar selam.
Birbiriyle bağlantılı iki sorum olacak.
Birinci sorum şu :
Excelde "sayfaya sığdır" seçeneğiyle birden fazla sayfayı tek sayfaya sığdırabiliyordum fakat wordde bunu yapamadım.
İkinci sorum da şu :
Başkası tarafından hazırlanmış bir word belgesinde çalışırken boş olan ikinci sayfayı silmeyi başaramadım.
Şimdiden teşekkürler.

magnesia

Yasaklı üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
01.01.2023
Sorumu güncellemek istiyorum. Lütfen yardım.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Bildiğim kadarıyla Word Excel gibi geniş bir alana sahip değildir. Kısıtlama Kağıt boyutu ile sınırlıdır. Yani siz burada 12 punto ile yazılmış bir dilekçeyi 2. - 3. sayfaya taştı diye tek sayfaya sığdırmaya çalıştığınızda aslında Word size şunu diyor "Dur bakalım. ben metni/görselleri yeniden boyutlandırır isem yazım / biçim kurallarına aykırı hareket etmiş olurum." Yani sayfaya sığdırmak için boyutlarda / satır ve kenar boşluklarında oynama yapmak için manuel müdahele etmen gerekmektedir.

2.Sorunuza çözüm için şu yolu deneyiniz;

1.Sayfanın son satırın gelin Klavyeden CTRL + Shift + End tuşlarına basın (3.4.5.. sayfalar olmadığını varsayıyorum.) İlk sayfadaki verinin dışındakileri seçmiş olacaktır. Silmeye çalışın eğer silemiyorsanız Ctrl+X e basarak kesiniz. (kestiğiniz alanı bir yere yapıştırmak zorunda değilsiniz.)

iyi çalışmalar.

magnesia

Yasaklı üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
01.01.2023
Sayın netzone.
İşlem tamam..
İlginize, bilginize ve emeğinize sağlık.
Çok çok teşekkür ederim.

magnesia

Yasaklı üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
01.01.2023
Sayın netzone.
Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda çok sayıda dosyada değişiklik yaparken bir sorun oluştu. Şöyle ki;
Değişiklik yaptığım sayfalarda tablolar var ve bu tablolar sayfanın son satırına kadar geliyor. Son satıra gelip bahsettiğiniz tuş kombinasyonunu uygulayınca tablonun son satırı siliniyor, dolayısıyla işimi görmüyor.
Başka çözüm yolu var mı?

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba, son satıra tablo denk geliyor ise tablonun en alt satırındayken aşağı ok tuşuna basarak tablo dışına çıkmayı deneyiniz. Çözüm olmazsa; örnek bir dosya yükleyebilirseniz inceleyip çözüme ulaşabiliriz.

İyi çalışmalar.

magnesia

Yasaklı üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
01.01.2023
Sayın netzone.
İl dışında olmam nedeniyle ancak bu gün ilgilenebildim.
Son öneriniz işe yaramayınca örnek tabloyu ekte yolluyorum.. (Bunun gibi düzeltmem gereken tam 60 dosyam var)
Dosya eklemeye kalktığımda "Yüklenen dosya izin verilen uzantıları kapsamıyor" diye bir uyarı geliyor. (Uzantı doc ya da docx)

Son düzenleme:

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Sayfayı görelim mutlaka bir çözüm yolu buluruz diye düşünüyorum.

Forumda bazı uzantılar desteklenmiyor bunun yerine sıkıştırıp dosyayı gönderebilirsiniz.

iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Dosyanızda 1. sayfada sayfayı kaplayan tablonun boyutları ile ilgili bir sorun olarak görünmekte, Üst bilgi yada Alt bilgi alanına tıkladığınızda yada tablonuzu 1-2mm daha uzattığınızda sayfanın 2.sayfaya taşma yaptığını gözlemleyebilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken Tablonuzu alt taraftan yarım cm kadar yada kenar boşluğunuzu alttan ve üstten 5mm daha küçültmek olacaktır.

İyi çalışmalar.

(*Bağlı bir yazıcınız var ise bu sayfayı algılama şekli farklılık gösterebilir; bu durumda oranları biraz daha azaltıp arttırarak stabil hale getirebilirsiniz.. Bu Cihazda bağlı olmadığından PDF olarak algılıyor.)