Şarta Bağlı Satır Kopyalama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce
Merhaba, elimdeki excel çalışma kitabında Sayfa1 'deki mesela E sutununda Ankara yazıyorsa(Buraya verileri başka bir sayfadan kopyala-yapıştır yapıyorum) solundaki tüm satırı kopyalayıp Sayfa2 'deki A2 satırından başlayarak aşağı doğru kopyalasın istiyorum. Bunu formüllerle ve forumdaki VBA kodları ile denedim ama yapamadım. Bu yüzden yeni konu açmak zorunda kaldım. Bu VBA bir buton ile de olabilir.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Ankara yazmıyorsa ya da başka bir şey yazıyorsa ne olacak?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce
Çok güzel soru, bunu farkettim ama düzenle butonu gözükmeyince yazamadım. Burada Ankara , İstanbul, İzmir vs. birçok farklı metin olacak. Yani 5 tane Ankara veya 10 tane İstanbul olabilir. Amacım aynı olanların solundaki satırları kopyalamak. Bu metinler ara ara değişecek veya eklemeler olacak.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-06-2021

Yukarıdaki linkte benzer bir soru sormuştum. Belki faydalı olur.İsterseniz inceleyin. Bu linkte daha hızlı çalışan bir makro öneren olursa ben de faydalanırım

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce

Yukarıdaki linkte benzer bir soru sormuştum. Belki faydalı olur.İsterseniz inceleyin. Bu linkte daha hızlı çalışan bir makro öneren olursa ben de faydalanırım

Maalesef bana uymadı.