Saat ve tarih hesaplatma (ardışık plan oluşturmak için)

tsknmrn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Sürüm 2207 _ Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2025
Merhabalar,
Çalışma saatleri ekte tablodaki gibi olan bir yerin planını oluşturmaya çalışıyorum. Makrosuz çözmeye çalışıyorum. Fakat formüle etmede yetersiz kaldım.

Problem şu şekilde: Bir üretim planı hazırlanması gerekiyor. Üretilecek ürünler 5 süreçten geçiyor. Ve ürün setleri ardışık olarak alınıyor. Ürünlerin her birinin de kendi üretim hızları vardır.

Benim formüle etmek istediğim ise Başlangıç ve bitiş zamanlarını, tarihlerini yukarıdaki molalara göre hesaplatmak.
Detaylı gösterim ekteki dosyada mevcuttur.

Umarım açıklayabilmişimdir.
Şimdiden destekleriniz için çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
19-10-2023
Tablonuza göre, 16:48:30 da ürün 1 bittiğinde hemen arkasından ürün 2 işleme giriyor mu yoksa ertesi günü mü bekliyorsunuz. Son ürün bitiş tarihine molaların eklenmiş tarihini mi istiyorsunuz. Eğer öyleyse mesai saatleri dışına çıkan durumlarda çalışma durumu nasıl oluyor. Daha detaylı bilgi verirseniz ona göre planlama yapabiliriz

tsknmrn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-09-2025
Tablonuza göre, 16:48:30 da ürün 1 bittiğinde hemen arkasından ürün 2 işleme giriyor mu yoksa ertesi günü mü bekliyorsunuz. Son ürün bitiş tarihine molaların eklenmiş tarihini mi istiyorsunuz. Eğer öyleyse mesai saatleri dışına çıkan durumlarda çalışma durumu nasıl oluyor. Daha detaylı bilgi verirseniz ona göre planlama yapabiliriz
Merhabalar,
Geri dönüş için teşekkürler öncelikle.
Mesai 17:25 de bittiği için gün atlatması gerekiyor toplam süreye göre. Örneğin ilk ürün lotunun son ürünü 861 dk sonra sistemden çıkıyor. benim hesaplatmak istediğim. ilk ürünün başlangıç saatine bunu ekleyip tarih ve zamana çevirmek. Ve yandaki tabloda olan mola saatlerine denk geliyorsa da onu çıkarması gerekiyor.
Umarım açıklayabilmişimdir.
Teşekkürler.

tsknmrn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-09-2025
İsterseniz daha da sadeleştirip gönderebilirim. Destek olabilir misiniz? Bir de şu şekilde alt kırılım hazırladım ama anlatabilmek adına.

Ekli dosyalar

Son düzenleme: