Soru Planlama Takvimi

Excel Vers. ve Dili
microsoft 365
arkadaşlar ekteki dosyada ayın günlerini ve gün saatlerini gösteren bir takvim var.
Gün hücresini gösteren hücrenin altında işe başlama tarihi ve saati onun altındaki hücrede ise işin bittiği gün ve saati bulunmakta.

buna göre takvimde işin başladığı gün ve saatin kesiştiği hücreden boyamaya başlayarak mesai saatlerini de dikkate alarak işin bittiği gün ve saatin kesiştiği hücreye kadar boyama yapması.
yardımlarınız için teşekkür ederim.

https://dosya.co/qclbbqzapqx0/takvim.xlsx.html

Son düzenleme:

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Şu anki dosyanızda başlama ve bitiş tarihleriniz takvimle eşleşmiyor.
Onları da eşleştirecek miyiz?

Excel Vers. ve Dili
microsoft 365
Şu anki dosyanızda başlama ve bitiş tarihleriniz takvimle eşleşmiyor.
Onları da eşleştirecek miyiz?
Sayın Next level,
Çözüme nasıl isterseniz o şekilde gidebilirsiniz. Yalnız konuyu açtıktan sonra aşağıda açıkladığım kısım aklıma geldi.

Takvim kısmında planlama sayfasından gelen verileri çekerek hücreleri işaretlemesini veya boyamasını istiyordum. dosyada verdiğim sadece bir iş için geçerli bir örnekti. ama aynı gün içerisinde birden fazla işte yapılabilir. dolayısıyla konu biraz daha karmaşık hale gelecek.

Makro bilmediğimden dolayı formül ile çözüm birinci tercihim olacaktır ama çözüm makro ile olacaksa makro öğreneceğiz. :)

lütfen aşağıda gönderdiğim dosyayı inceleyip olumlu veya olumsuz cevabınızı rica ederim.

https://dosya.co/5i0x88u7xgzv/takvim2.xlsx.html

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
İhtiyacınız olan şey saatlik gant chart
Hazır gant chartları ücretli olarak edinebiliyorsunuz.
Sizin ihtiyacınıza uygun basit bir gant chart yapılabilir.
@İdris SERDAR bey sizi zaten bu konuda yönlendirmeye gayret etti.

Birkaç adım sonrasında, sorduğunuz soruya üretilen cevabın ihtiyaçlarınızı karşılamayacağını düşünüyoruz. Bu sebeple baştan doğru yönlendirmeye çalışıyoruz.

Excel Vers. ve Dili
microsoft 365
İhtiyacınız olan şey saatlik gant chart
Hazır gant chartları ücretli olarak edinebiliyorsunuz.
Sizin ihtiyacınıza uygun basit bir gant chart yapılabilir.
@İdris SERDAR bey sizi zaten bu konuda yönlendirmeye gayret etti.

Birkaç adım sonrasında, sorduğunuz soruya üretilen cevabın ihtiyaçlarınızı karşılamayacağını düşünüyoruz. Bu sebeple baştan doğru yönlendirmeye çalışıyoruz.
Merhaba tekrar,
Yanlış anlamadıysam böyle bir takvim oluşturulamıyor, değil mi?

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Gönderdiğiniz excel dosyasının kullanışsız olacağını, kısıtlı olduğunu söylüyorum.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64

Size güzel fikirler verecektir

Excel Vers. ve Dili
microsoft 365

Size güzel fikirler verecektir
İlginiz için çok teşekkür ederim. Bu videoyu daha önce de izledim. Zaten takvim formatından da bol bol video izlediğim anlaşılıyordur.:)

Videoda aynı gün içinde başlayan işler için gannt tablosu yaratılmış. benim istediğim ise eğer iş ertesi gün de devam ediyorsa ertesi günü ve bitiş saatini görsel olarak ifade edebilmek. hücreleri boyamış veya işaret koymuş hiç önemli değil...