Pivot Tabloya Uygun Tablo Hk.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR
Merhaba,

Elimde mağazalarımızın bir kaç yıllık hedef satışları, gerçekleşen satışları, verilen primler ile ilgili tablolar mevcut. Çok araştırdım ama pivot tabloya uygun bir hale getiremedim. Sütun olarak da sıralasam, satır olarak da sıralasam pivota geçtiğimde istediğim şeyi yapamadım.

Amacım pivota aktardıktan sonra grafikler ekleyip Dilimleyici ve Zaman Çizelgesi kullanarak grafikte göstermek. Yani dilimleyiciden mağazayı, zaman çizelgesini ilgili yılı seçip mağazanın hangi yıl hedefi neymiş, satış ne yapmış, prim ne dağıtmış bunu grafikte görmek istiyorum.

Videolu ve yazılı pivot konularının hemen hepsi belli bir tablo için uygulanabiliyor. Örnek dosya ekledim, tabloma bakıp ne tür bir tablo ile istediğim şeyi yapabileceğimi söyleyebilir misiniz?

Herkese iyi seneler dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR
İdris Bey çok teşekkür ederim, uğraşmışsınız. Ancak maalesef sizin önerdiğiniz tabloda da dilimleyici eklemek istediğimde mağaza isimlerini kullanamıyorum. Tablonun son sütununa mağaza isimleri eklersem istediğim sonucu alır mıyım bilmiyorum onu da deneyeceğim.

Alternatif önerisi olan varsa çok minnettar olurum.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Alırsınız.

.