Periyodik Muayene Formu Hk.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2010
Merhaba Arkadaşlar

FİRMA İSMİ tablosunda İ.G. / PERİYODİK MUAYENE TARİHİ (EK 2) sayfasına personelin muayene tarihini yazıyoruz. Bu tarihi yazdıktan sonra BİR SONRAKİ PERİYODİK MUAYENE TARİHİ alanına (365 gün) sonraki tarihi zamanı gelince yazması mümkün mü?

Periyodik Muayenesi gelen personelleri PERİYODİK MUAYENE DURUMU sayfasında "LİSTEYİ GÜNCELLE" butonu ile aktarabilir miyiz.

Örnek Bugün 11/05/2019 tarihinde muayene olan bir personel için bir sonraki muayene tarihi 11/05/2020 bu tarih geldiğinde BİR SONRAKİ PERİYODİK MUAYENE TARİHİ alanına yazması mümkün mü? Bu alana tarih yazdığı zaman Periyodik Muayene Zamanı (Geldi / Gelmedi) alanına "Periyodik Muayene Tarihi Geldi" boş ise "Periyodik Muayene Tarihi Gelmedi"

*** link ***

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2010
Anlatımda belki yanlışlık yapmış olabilirim.
Örnek : F2 hücresine personelin muayene olduğu zamanı yazıcam (12/05/2019) personelin bir sonraki muayene zamanı 1 yıl yıl sonra bu zaman geldiği zaman U2 hücresine yazmasını istiyorum. U2 hücresine tarih yazdığı zaman V2 hücresinde Periyodik Muayene Tarihi Geldi yazmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Excel Vers. ve Dili
Makro-VBA
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16/11/2018
Bence zor yolu seçiyorsun, seninkine benzer bir kod kullanmaktayım, amacını anladım sen muayene zamanı gelince uyarı versin istiyorsun. Hatta bence 1 ay kala uyarıya başlamalı her gün excel ini açınca hesaplama yaptırmalısın. Anladığım kadarı ile muayeneleri gelenleride işverenine verip yani periyodik muayene durumu bilglendirme yapacaksın sanırım. Ama bunlar için ben size daha basit yollar gösterebilirim arzu ederseniz. SAdece dosyanızdan anladığım bunlar yanlış sam amacınızı yazarsanız daha da yardımcı olabilirm.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
G2 hücresine =Bugün() formülünü girin.
V2 hücresine aşağıdaki formülü girin.
=EĞER(VE(GÜN(F2)=GÜN(G2);AY(F2)=AY(G2);YIL(G2)-YIL(F2)=1);"Periyodik Muayene Zamanı Geldi";"")

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2010
Belirttiğiniz şekilde sorunum çözüldü. Eğer zor değilse 350 günü aştıktan sonra uyarı vermesi daha iyi olur.
PERİYODİK MUAYENE DURUMU sayfasında bu personelleri listelemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için teşekkürler

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Böyle deneyin.
=EĞER(g2-f2>=350;"Periyodik Muayene Zamanı Geldi";"")

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Diğer sorunuz...
Kod:
Sub Aktar()
    Set S1 = Sheets("FİRMA İSMİ")
    Set S2 = Sheets("PERİYODİK MUAYENE DURUMU")
    x = 1
    S2.[a2:f1000].ClearContents
    For i = 2 To S1.[a65536].End(3).Row
        x = x + 1
        If S1.Cells(i, "v") = "Periyodik Muayene Tarihi Geldi" Then
        S2.Cells(x, 1) = S1.Cells(x, 1)
        S2.Cells(x, 3) = S1.Cells(x, 3)
        S2.Cells(x, 4) = S1.Cells(x, "f")
        S2.Cells(x, "f") = S1.Cells(x, "v")
        End If
    Next
    MsgBox "İşlem Tamamlandı"