Otomatik Vardiya hesaplama

Excel Vers. ve Dili
2007
merhaba arkadaşlar exelde usta arkadaşların dikkatine Güvenlik firmamız icin biraz zahmetli bana gore içinden çıkılmaz bir şey tabi size belki kolaydır bir vardiya cizelgesi hazırlamam gerekiyor bunu her hafta yapmaktan gına geldi
bilgileri size vereyim dahada detay gerekirse yazarım
1 07 15 personel sayısı 36 - 36 ayrı departmana
2 15 23 personel sayısı 21 - 18 ayrı departmana
3 23 07 personel sayısı 21 - 18 ayrı departmana
4 haftada 48 saat (6 gun 8 er saatten)çalışma suresi
5 3 lü vardiya sistemi vardır 07-15//15-23//23-07
6 her personel haftada bir gün izin yapacaktır
7 toplamda 82 personel vardır yukardaki rakamların toplamı eksik çıkar çunku izinli personeller oluyor her gune
istenilenler
1 izinli personelin izin gunude vardiya listesinde veyahut alt kısımda bir yerde gorunmeli
2 7 günlük liste olmalı (her hafta güvenliğin tamamının yeri değişiyor)
3 hangi personel hangi gün hangi vardiyada nerede görevli bunların belirtilmesi örnekte oldugu gibi
4 eger mumkunse otomatik dagıtım yapmalıki personel arasında eşitsizlik hissi uyanmamalı personelin onunde rastgele dagıt butonuna basarak çizelgeyi çıkarmak gibi
5 su an kullandıgım elle tek tek doldurdugumuz bir vardiya listesi ektedir bunu otomatik ayarliyabilecek bir imkanımız varmı acaba yoksa çok şeymi istedim :)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

onurcan1979

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
usta bende ilk önce senin gibi vardiya çizelgesi hazırlamak için üye olmuştum. istediğin sistem imkansız değil sadece çoookk zaman ve bilgi istiyor ve hiç birzaman + buda olsunlar bitmiyor otomatik vardiya sistemi bir bütün herzaman eksik bir yer kalacak. sende benim gibi yap başkasından medet arama sen excelli öğren sen geliştir bu otomatik vardiya sistemini. sana yardım edecek üstadlar vardır. sen yeterki öğrenmek iste.

Excel Vers. ve Dili
Turkce
Merhaba arkadaslar benimde bi yardima ihtiyacim var
Biz 5 kisiyiz 3 vardiya sistemi calisiyoruz
A-B-C-D-E olmak uzere
A kisisi surekli gunduz (08:00-16:00) ve pazarlari tatil gunduzde mutlaka iki kisi olmak zorundave sabit pazarlari tatil
Diger kisiler 4-12 veya 12-8 den birinde iki kisi olmak uzere tutulanilir ve kisa dinus olmuyacak tstiller ise cuma cumartesi ve pazar gunleri olucak hafta sonlari tek kisi olabilir sekilde bi vardiya cizelgesi ayarliyabilecek kisiler var mi

Excel Vers. ve Dili
türkçe
teşekkür