Otomatik Ayarlanan İş Listesi

Excel Vers. ve Dili
2016 - Türkçe
Merhaba arkadaşlar,

Ofiste yapılacak işlerin bazıları personel tarafından yapılıyor. Kahve yapmak, akşam çöp atmak gibi. Bunları bir takvim üzerinde düzenleyip panoya asıyoruz ve personel bunu takip ediyor. Takvim on iki haftalık bir takvim ve yapılacak iki ayrı iş var. Biri yalnızca sigara içenler tarafından yapılıyor diğeriyse bütün personel tarafından. Yapmak istediğim şey ise örneği on kişilik bir isim listesi hazırlayıp (1-2-3-4-5-6-7-8-9-10) takvime bir ismi yazdığımda sıra tekrar ona gelene kadar bunu döndürmek. Yani 4 ile başladığımda ilk haftada 4. isim olacak ve sonrasında 5-6-7-8-9-10-1-2-3 şeklinde tekrar 4'e gelene kadar her haftanın ilgili yerine listedeki isim yazılacak. Yani yalnızca ilk ismi yazarak takvimin tamamını oluşturmak istiyorum. Döngü ile yapılabileceğini düşünmüştüm fakat excel diline hiç alışkın olmadığım için elimden pek bir şey gelmedi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2016 - Türkçe
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 (64bit) - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26/05/2022
İşinize yaramasına sevindim,
belirttiğiniz değerin listede kaçıncı olduğunu bulup bir sonraki değeri kontrol ediyor. eğer bir sonraki değer listenin son değeri ise listenin başına dönüyor. değilse bir sonraki değeri veriyor :)