Link atarak, bu değeri farklı bir sayfaya yazma sorunu

Excel Vers. ve Dili
2016 - İngilizce
Merhaba,
Excel de 1. sayfada A5 hücresinde yer alan ABC değerine tıkladığımda 2.sayfanın B5 hücresine gitmesini ve ABC değerini yazmasını istiyorum.
Bunu 1.sayfadaki A5,A6,A7.. A20 satılarındaki tüm değerler için, bu değerlere tıkladığımda gitsin 2.sayfadaki B5 hücresine yazmasını istiyorum.
Bunu nasıl yapabilirim, yardımcı olabilir misiniz?

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba,
Excel de 1. sayfada A5 hücresinde yer alan ABC değerine tıkladığımda 2.sayfanın B5 hücresine gitmesini ve ABC değerini yazmasını istiyorum.
Bunu 1.sayfadaki A5,A6,A7.. A20 satılarındaki tüm değerler için, bu değerlere tıkladığımda gitsin 2.sayfadaki B5 hücresine yazmasını istiyorum.
Bunu nasıl yapabilirim, yardımcı olabilir misiniz?
Sayfa1 in kod modülüne;
Kod:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [A5:A20]) Is Nothing Then Exit Sub
Sheets(2).Range(Target.Address).Value = Target.Value
Cancel = True
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2016 - İngilizce
Merhaba geri dönüş için teşekkürler.
Kodu çalıştırdığımda Sheet1 deki A5 sütununda yazan ABC değeri, Sheet2 de A5 e yazıyor, fakat Sheet1 de A6 ya yazdığım, Sheet2 de A6 ya yazıyor. Benim istediğim Sheet1 de A5-A20 aralığındaki herhangi bir hücreye tıkladığımda, Sheet2 de B5 e gitmesi (Sheet2'de sadece B5 hücresini kullanmak)
Bir de hyperlink olarak gitmiyor, manuel olarak 2.sayfaya gitmek gerekiyor. Sheet1 deki A5 hücresine tıkladığımda, Sheet2 deki hücreye direk gitmesini de sağlayabilir miyiz?

Teşekkürler

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Hücreye tıkladığınızda sayfa2'ye geçecekseniz o hücreye nasıl/ne zaman veri gireceksiniz?

Excel Vers. ve Dili
2016 - İngilizce
Merhaba;
https://watkinsconsulting.com/our-projects/nist-csf-excel-workbook/ bu linkte yer alan excel dosyasına benzer bir işlem yapmak istiyorum aslında.
CSF Core with Risk Register sheetindeki G sütununda herhangi hyperlinke tıklandığında, 800-53 Controls sheetine giderek B11 hücresine bu değeri yazıyor. Ben de bu çalışmayı biraz geliştirerek kendime uyarlamak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2016 - İngilizce
Hücrelere sadece kontrol maddeleri girilecek tek sefer, bunun haricinde sürekli değişmesi gereken bir veri bulunmuyor.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Eğer doğru anladıysam A10 hücresi boşken veri girmek istiyorsunuz. Bu verinin diğer sayfada B5 hücresine kaydedilmesini istiyorsunuz. Sonra A11 boşken veri girdiğinizde bu verinin yine diğer sayfada B5 hücresine kaydedilmesini istiyorsunuz. Bu durumda A10 ve A11 doluyken A10 ya da A11'e tıkladığınızda nereye girmek istiyorsunuz?

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Anladığım kadarıyla köprü olmadan da bu işlem yapılabilir. aşağıdaki kodları Sheeet1'in kod bölümüne (sayfa adına sağ tıklayıp Kod Görüntüle deyince açılan sayfaya) yapıştırarak deneyiniz. A5:A20 aralığındaki dolu bir hücreyi seçtiğinizde Sheet2'ye geçer ve B5 hücresine bu hücredeki değeri yazar:

PHP:
If Selection.Count > 1 Then Exit Sub
If Target <> "" Then
    Sheets("Sheet2").Activate
    Sheets("Sheet2").[B5].Select
    Sheets("Sheet2").[B5] = Target
End If
End Sub

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba geri dönüş için teşekkürler.
Kodu çalıştırdığımda Sheet1 deki A5 sütununda yazan ABC değeri, Sheet2 de A5 e yazıyor, fakat Sheet1 de A6 ya yazdığım, Sheet2 de A6 ya yazıyor. Benim istediğim Sheet1 de A5-A20 aralığındaki herhangi bir hücreye tıkladığımda, Sheet2 de B5 e gitmesi (Sheet2'de sadece B5 hücresini kullanmak)
Bir de hyperlink olarak gitmiyor, manuel olarak 2.sayfaya gitmek gerekiyor. Sheet1 deki A5 hücresine tıkladığımda, Sheet2 deki hücreye direk gitmesini de sağlayabilir miyiz?

Teşekkürler
Buyurun.:cool:
Kod:
Sheets(2).Range("B5").Value = Target.Value
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2016 - İngilizce
Anladığım kadarıyla köprü olmadan da bu işlem yapılabilir. aşağıdaki kodları Sheeet1'in kod bölümüne (sayfa adına sağ tıklayıp Kod Görüntüle deyince açılan sayfaya) yapıştırarak deneyiniz. A5:A20 aralığındaki dolu bir hücreyi seçtiğinizde Sheet2'ye geçer ve B5 hücresine bu hücredeki değeri yazar:

PHP:
If Selection.Count > 1 Then Exit Sub
If Target <> "" Then
    Sheets("Sheet2").Activate
    Sheets("Sheet2").[B5].Select
    Sheets("Sheet2").[B5] = Target
End If
End Sub
Gönderdiğiniz kod işe yaradı teşekkürler