Laptopun C diski hangi 3. parti yazılım ile yedeklenmeli?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Değerli Dostlar;

Windows 10 yüklü bir laptopun C: diskini, ücretsiz hangi 3. parti yazılım ile yedekleyebilirim?

İlgi ve önerileriniz için önceden teşekkürler.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Harici program olarak Acronis' i ben de tavsiye ederim. Harici HDD aldığımda CD ile gelmişti.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Merhaba
Norton Ghost 15 yedekleme işlemini çok güzel yapar ancak bazı bilgisayarları desteklemez bence bir dene

Video link

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın faye_efsane,
Sayın Zeki Gürsoy,
Sayın Haluk,
Sayın halit3,

Haluk üstadın belirttiği gibi; Acronis True Image (CD'si) ile imaj almaktayım; bu yazılımı kullandığım yıllarda, bios ayarları yedek alma ve geri yüklemede, hiç bir sorunla karşı karşıya kalmadım. Ancak:

Belki özel olacak ama; oturduğumuz binayı 2015 yılı başında müteahhite verirken, bir mal sahibi mahkemede dava açtı, dava 2018'de karara bağlandı ve şu an temyizde. Bu arada, belediye; dairelerin elektrik, su ve doğalgazını kesince hepimiz çıktık ve şu an da binayı yıkarak arsaya dönüştürüyor. Tam bir kentsel dönüşüm mağduru olduk! Eşyalarımız depoda ve bilgisayara (bios ayarları vb) ilişkin tüm bilgilerin yazılı olduğu defterim yanımda değil.

Arkadaşımın oğluna laptopun imajını Acronis ile alıp, öyle vereyim diye düşündüm. Bios ayarlarını başaramayınca, yukarıdaki konuyu açtım.

Değerli gönül dostları arkadaşlar ve üstatlarım; her şey gönlünüzce olsun, ilginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder ve saygılarımı sunarım.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Selim Bey;

Gerçekten zor bir durumdasınız..... Allah yardımcınız olsun. Bu Kentsel Dönüşüm işi her gün yeni mağdurlar yaratıyor. Bu işlere kalkışmadan önce kat malikleri ve müteahhit arasında tam olarak anlaşma sağlanmadan bu işlere girişince böyle problemler çıkabiliyor. Umarım müteahhitle anlaşma yaparken, kat malikleri olarak bir avukatla birlikte çalışmışınızdır..... en azından sizin haklarınızı korumuştur.

Yanlış hatırlamıyorsam daha önce açtığınız konuda; başka bir bilgisayarınız olduğundan bahsediyordunuz. Yani anladığım kadarıyla, bu vereceğiniz bilgisayar artık sizin işinize yaramıyor. O zaman, bence siz vereceğiniz bilgisayarda varsa verilerinizi harici disk, DVD vb ortamlara kaydedin, daha sonra bilgisayarı formatlayıp, öyle verin. Sizin için bilgi güvenliği söz konusu ise, en iyi yöntem olacaktır diye düşünüyorum.

Kentsel Dönüşüm hakkında yaşadığınız sorunun en kısa zamanda çözülmesi dileğimle...

Selamlar,

.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Haluk Bey;

Gününüz aydınlık, neşeniz ve sağlığınız yerinde olsun.

Müteahhit firma ile 2015 Mayıs'ta Notere sözleşme yapmak için gitmek üzereyken, mahkeme celbi gelince, firma bu dava 3-5 yıl sürer diyerek çekildi. Yoksa hukuki sözleşme ve teknik şartname avukatlar tarafından hazırlanıp, her 2 tarafça kabul edilmiş ve ön protokol yapılmıştı. Müteahhit % 70-%30 paylaşımla, 2.750 TL. aylık kira yardımı, 3.000 TL. taşınma parası, 3.000 TL. emlakçı parası yanında 6 milyon TL. teminat mektubu veriyordu.

Bugün teklif verenler; ne kira ve ne de teminattan söz eden, %60-40 paylaşım, 10.000 TL ve 50.000 TL. sermaye ile 1 ya da 2 yıl önce kurulmuş ve hiç bir inşaat yapmamış, tek kişilik limited ve anonim şirketler oluyor. Bugünkü ortamda, 15.000.000 TL. inşaat maliyeti olan ve 2.272 m2 arsanızı nasıl güvenir de böyle firmalara verebilirsiniz!

Kısa süredeki yanıtınız ve iyi dilekleriniz için bir kez daha teşekkür ederim. Önerinizi dikkate alacağım. Sağ olun, var olun.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Merhaba
Norton Ghost 15 aşağıdaki linkte HERE YA GO. yazısını tıklayın ve indirin
https://community.norton.com/en/comment/6210811#comment-6210811
veya direk link ten indirin
ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/linked_files/Ghost/NGH1501_AllWin_English_SrdOnly.iso
bu iso dosyasını bir cd ye yazdırın veya Rufus prağramıyla usb belleğe yazdırın.
Rufus proğramını buradan indiein
https://rufus.akeo.ie/

bu siteden robot uygulamayı geçtikten sonra
https://appnee.com/norton-ghost-15-full-setup-recovery-cd-and-license-keys/
// License Keys // yazan yerden birinci ve beşinci sıradakini denedim oluyor

key indirin

usb ye veya cd ye yazdırdıktan sonra bilgisayarı kapatın ve yeniden açınız açılışta cd yi veya usb yi seçin işlemyaparken enter tıklayın bundan sonra proğram açılacak ve yedeklemeyi yapabilirsiniz.

https://img.appnee.com/appnee.com/Norton-Ghost-15-3.png

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın Halit3,

Her ne kadar sizler gibi değerli üstatlarımızı şahsen tanımak fırsatımız olmasa da, bizlerin gönül dostlarısınız. Allah'ım sizin gibi değerli kişileri başımızdan eksik etmesin ve hakkınızı nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum.

İlginiz, bilgilendirmeniz ve yönlendirmeniz için en içten teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi ve saygılar.

Benim laptop Windows 10 x64 bit, web adreste Windows 7'de çalıştığını belirtiyor.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
benim evde windows 8 yüklü asus masa üstü bilgisayar var onda çalışmıyor
iş yerinde masa üstü windows 10 yüklü bilgisayar var burada deneme yaptım çalışıyor.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Hızır gibisiniz, teşekkürler.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Bu proğram bazı anakartlarla uyumlu değil nedenini bilmiyorum evdeki bilgisayarım bu

Bilgisayar Marka: ASUS D320MT-K
İşletim Sistemi: Microsoft Windows 8 Professional (x64) Build 9200
Işlemci: intel(r) core(tm) i5-7400 cpu @ 3.00ghz Intel Genuine-0 ()

proğram bu bilgisayarda çalışmıyor açılışta bu broğramın yüklü olduğu cd veya usb yi görmüyor ayrıca windows7 cd yi de görmüyor
windows 8 ve windows 10 cd lerini görüyor.

ancak dairedeki sunny marka toplama bilgisayarda windows 10 yüklü bu bilgisayarda çalıştı

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Bilgilendirmeniz için sağ olun üstadım.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba Selim Bey, (Öncelikle Allah yardımcınız olsun, inşallah tez vakitte lehinize sonuçlanır.)

Konuya biraz geç dahil oldum bunun için kusura bakmayın.

A yada B programı burada çözüm olabilecek her program sonucu bir takım sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse:
Vereceğiniz Bilgisayar üzerinden alacağınız Disk imajını Kullanacağınız bilgisayar üzerine açtığınız zaman işletim sisteminiz donanımsal değişiklikler nedeniyle verimli çalışmayacaktır. Bunun yerine Halit Bey'in belirtmiş olduğu Ghost uygulaması ile alacağınız GHO uzantılı dosya yada Windows'un mevcut yedeklemesi sonucu edineceğiniz dosyayı başka bir bilgisayar üzerinde açıp içinden istediklerinizi yükleyebilirsiniz.

Elinizin altında bulunmasının faydalı olacağını düşündüğüm HBCD (Hiren's Boot Cd/Dvd) içeriğinde yedekleme programları da mevcut. Kurulum yapmadan Cd/Dvd/Usb üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

HBCD 15.2 (Norton Ghost içeren) Erişim için Tıklayın
Hiren’s BootCD PE x64 (v1.0.1) Erişim için Tıklayın

Sorunsuz yedek alabilmeniz ümidiyle,
iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın Netzone,

Gününüz aydınlık, neşeniz ve sağlığınız yerinde olsun.

Bilgisayarı açınca mesajınızı yeni gördüm. Sizler ne güzel , yardım sever, eğitici ve yol gösterici olarak bizleri aydınlatan üstatlarsınız.

Verdiğiniz doyurucu bilgiler ve yardımlarınız için en içten teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Her şey gönlünüzün güzelliğince ve kazancınız bol olsun.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Merhaba Sayın netzone'nin belirttiği gibi Sayın assenucler'in A bilgisayarındaki imajı alınarak yedeklenen bilgisayar B bilgisayara bu imaj yedeğini aktardığınızda bilgisayarların donanımları bire bir aynı ise bir sorun olmaz ama farklı ise donanım uyuşmazlıkları olacağından belkide imajı B bilgisayarına hiç yüklüyemiyecek veya donanımlarla ilgili proğramlar hata verecektir. bunları sayın assenucler'in bildiğini düşünerek yazmamıştım.

Şunuda tekrarlıyım benim bahsettiğim Norton Ghost 15 portatif bir proğram bu proğramı bilgisayara kurmaya gerek yok sadece bu proğram bilgisayarı kendi açarak bu işlemi yapıyor yani windows işletim sistemi açılmadan bu işlemi yapıyor.

Sayın netzone'nin mesajındaki linkdeki dosyayı indirdim çok faydalı bir proğram.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın Halit3 Üstadım,

Sıcak yaklaşımınız, bilgilendirmeniz ve inceliğiniz için teşekkürler. Sizi değerli üstatlarımın düşünce ve görüşlerinden yararlanarak, kendime özel bir arşiv hazırlıyorum. Sağ olun, var olun.

İyi çalışmalar ve saygılar.